Narvesen un Caffeine komandas stāda kokus planētas veselībai

10 maijā “Reitan Convenience Latvia” darbinieki un Narvesen franšīzes ņēmēji tikās Rīgā, Jaunciemā, lai papildinātu Latvijas bagātīgos mežu krājumus, stādot jaunas priedītes viena hektāra platībā. Koku stādīšana katru pavasari kļuvusi par lielisku tradīciju un būtisku soli uzņēmuma ilgtspējas stratēģijā.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī pērn Reitan Convenience Latvia komanda pieņēma soļu skaitīšanas izaicinājumu, par katriem 10 000 soļiem apņemoties iestādīt koku. Laikā no 18. septembra līdz 8. oktobrim visiem kopā izdevies nostaigāt 30 841 848 soļus jeb 22 348 km.

“Koku stādīšana, kas ir “Reitan Convenience” iniciēta aktivitāte Baltijas valstīs, kļuvusi par Narvesen un Caffeine komandai mīļu tradīciju, kas lieliski iekļaujas arī mūsu ilgtspējas stratēģijā. Ilgtspējīga domāšana – tās ir rūpes par veselīgām un atbildīgām izvēlēm, piedāvājot arvien vairāk atbildīgi audzētu vai ražotu produktu, samazinot dzīvnieku izcelsmes izejvielas un kaitīgus konservantus sortimentā, nodrošinot dabai draudzīgas alternatīvas un arī palīdzot tai atjaunoties. Tāpēc koku stādīšana ir mūsu ieguldījums vides atjaunošanā, lai samazinātu savu CO2 nospiedumu un padarītu katru dienu mazliet zaļāku un mazliet labāku,” saka Dace Dovidena, SIA “Reitan Convenience Latvia” (Narvesen un Caffeine) komandas vadītāja.

Saskaņā ar ekspertu ieteikumiem koku stādīšana ir viens no galvenajiem līdzekļiem globālās sasilšanas apkarošanai. Koki absorbē oglekļa dioksīdu no atmosfēras, darbojoties kā oglekļa rezervuāri, atbrīvo skābekli, uzlabojot gaisa kvalitāti, nodrošina barību dažādiem dzīviem organismiem, tostarp cilvēkiem, un palīdz novērst augsnes eroziju. Tāpat tie apēno un regulē planētas temperatūru un mitrumu, tā palīdzot kontrolēt klimata pārmaiņas un novērst dabas katastrofas. Tiek lēsts, ka, lai apgādātu vienu cilvēku ar skābekli, nepieciešami 22 koki.  
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin