3. maijā tiek atzīmēta Pasaules preses brīvības diena  

3. maijā atzīmēsim preses un vārda brīvībai būtisku notikumu – Pasaules preses brīvības dienu. Pēc UNESCO iniciatīvas tā tiek atzīmēta kopš 1994. gada, atgādinot, ka preses brīvība joprojām ir apdraudēta – daudzās valstīs žurnālisti strādā ļoti sarežģītos apstākļos, kur par brīvas domas paušanu var samaksāt ar dzīvību. 

Preses brīvība ir viena no Eiropas Savienības pamatvērtībām, it īpaši laikā, kad neatkarīga un objektīva informācija plašsaziņas līdzekļos ir svarīgāka nekā jebkad agrāk.
“Vēlamies atgādināt Latvijas sabiedrībai par brīvas preses būtisko lomu demokrātijas stiprināšanā, tāpēc mudināsim mūsu klientus šajā dienā iegādāties preses izdevumu un novērtēt drukātās preses kvalitāti un nozīmīgumu.  Ticam, ka preses brīvība ir demokrātiskas sabiedrības stūrakmens un tā var plaukt tikai tad, ja iedzīvotājiem ir pieejama uzticama informācija un viņi var izdarīt apzinātu izvēli” saka SIA “Reitan Convenience Lativa” (“Narvesen”) Valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Kas īsti ir medijpratība, kāpēc tā ir nepieciešama mākslīgā intelekta laikmetā, kā atpazīt viltus ziņas un orientēties mediju telpā pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā, trešdien, 3. maijā, no plkst. 10.00 līdz 11.00 Narvesen Facebook lapā tiešraidē norisināsies ekspertu diskusija “Es esmu medijs jeb mūsdienu medijpratība un preses brīvība”. Eksperti diskutēs arī par mediju un preses brīvību mūsdienās, kas ietekmē mediju darbu un ko varam gaidīt nākotnē?

Pasaules preses brīvības dienā 03.05.2023 visās Narvesen tirdzniecības vietās, izņemot “Arēna Rīga” un VAS “Starptautiskā Lidosta Rīga” tirdzniecības vietas, iegādājoties jebkuru preses izdevumu, saņem -50% atlaidi. 

Atzīmēsim Pasaules preses brīvības dienu un stiprināsim mūsu pamatvērtības kopā! 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin