Ko sola Jaunais gads? Mūsdienīga zīlēšana kafijas putiņās

Gada pēdējās nedēļas un jauna gada sākums jau izsenis ir vispiemērotākais laiks nākotnes pareģošanai, kad cilvēki mēģina pavērt noslēpumainības priekškaru un ielūkoties nezināmajā, ko nesīs nākamais gads. Kafijai dažādos zīlēšanas rituālos ir gadsimtiem senas, bagātīgas tradīcijas. “Narvesen kafijas klubs” Jaunajā gadā vēl visiem veiksmi, vēlmju piepildīšanos un aicina ielūkoties nākotnē, zīlējot kafijas putiņās!

Senas tradīcijas – mūsdienīgs izpildījums

Taseogrāfija jeb nākotnes pareģošana pēc kafijas biezumu, tējas lapiņu vai vīna nosēdumu veidotā zīmējuma ir gadsimtiem sena. Zīlēšana kafijas biezumos bija pazīstama jau 16. gadsimtā Turcijā, no kurienes tā izplatījās Grieķijā, arābu pasaulē, Tuvajos Austrumos un Krievijā. Mūsdienās nākotni lasa arī citu dzērienu – karstās šokolādes, alus, pat sulas – atstātajās pēdās. Tāpēc kafijas putiņas, kas nosēžas uz kapučīno tases vai aromātiskas melnas kafijas krūzītes sāniem, ir tikpat labs zīlēšanas materiāls kā biezumi.

Tradicionāli zīlēšanai izmantota turku kafija, jo tā, pareizi pagatavota, atstāj ļoti biezas nogulsnes. Nākotnes pareģošanai 21. gadsimta gaumē jāizvēlas stipra, samtaina kafija – tas ir svarīgi, jo “plānai” kafijai izteiksmīgu putu un paliekošu nosēdumu nebūs. Zīlēšanai lieliski piemērots ir gaisīgs kapučīno ar uzputotu pienu, kas radīs papildu kārtu uz krūzītes sieniņām.

Ļauj Visumam uzzināt tavas vēlmes

Katra zīlēšana ir vesels rituāls, un nākotnes pareģošana kafijas putiņās nav izņēmums. Kafiju vēlams malkot no krūzītes ar baltu iekšpusi, lai skaidrāk redzētu putiņu simbolus. Jāpiebilst, ka zīlēšana veiksmīgi izdosies arī papīra krūzītē. Kafijas dzeršanas laikā vien jādomā par to, ko vēlies uzzināt. Kad pēdējais malks izdzerts, ļauj putiņu nosēdumiem nedaudz nožūt un iedomājies vēlēšanos – tas ir ļoti svarīgi, jo zīlēšana atklās, vai šī vēlme piepildīsies. Māņticīgie uzskata, ka nākotni nevajadzētu lasīt pašam savā krūzītē, tomēr mūsdienu praksē tas netiek uzskatīts par šķērsli – cilvēki kļuvuši daudz patstāvīgāki, turklāt kafijas pauzi mēdz izbaudīt sev piemērotā dienas laikā, nereti pa ceļam vienatnē. Ja zīlē kādam citam, izmanto šo laiku, lai patērzētu ar cilvēku un uzzinātu, kāpēc nākotne viņu satrauc.

Spēles laukums – kafijas krūzīte

Ir vairāki veidi, kā interpretēt krūzītē redzamo. Visbiežāk pieņemts uzskatīt, ka krūzītes dibenā redzamie simboli ir pagātnes atbalsis, figūras krūzītes vidusdaļā – šī brīža situācijas atspoguļojums, bet augšējā lokā pie maliņas nolasāmi nākotnes vēstījumi.

Savukārt iztēlojoties vertikālu dalījumu, simbolus krūzītes kreisajā pusē interpretē kā nepatīkamus notikumus, bet labajā pusē – kā priecīgus un vēlamus. Svarīgi ievērot, ka atskaites punkts, no kura krūzīte tiek dalīta zonās, vienmēr ir osiņa, pagriežot to pret sevi. Mūsdienu līdzi ņemamajās krūzītēs tāds atskaites punkts var būt ērtākā vieta, kur novieto roku, turot krūzīti.

Un vēl – ja krūzīte, kas nolikta uz galda vai paliktņa, atstāj uz tā nevainojamu apļa nospiedumu, tas nozīmē, ka viss iecerētais piepildīsies!

Ko meklēt kafijas putiņu nogulsnēs?

Ieskatoties pamanīsi putiņu nogulsnēs dažādus tēlus vai simbolus, kas ir brīnišķīga augsne interpretācijai. Tie var būt priekšmeti, cilvēki, dzīvnieki, burti, ģeometriskas figūras, simboli, kas atveido domas, jūtas, instinktus. Iedvesmu simbolu nolasīšanai var smelties vēsturē, mākslā, popkultūrā, dabā. Katrs šos attēlus redz un saprot citādi, tāpēc ne velti mēdz teikt, ka vienīgais priekšnoteikums zīlēšanai kafijas tasē ir paša lasītāja iztēle un intuīcija. Protams, nenāks par ļaunu pārzināt dažus vispārzināmus simbolus, kas populāri kopš 19. gadsimta beigām, kad zīlēšana kafijas biezumos kļuva par iecienītu izklaidi Lielbritānijas smalko ļaužu kafejnīcās

Māja var nozīmēt tavu dzīvesvietu vai arī iekšējo dvēseles telpu: pārcelšanos uz jaunu mājokli vai svarīgas izmaiņas personības izaugsmē.

Tilts simbolizē ierašanos jaunā vietā; tas savieno notikumus un cilvēkus. Tilts tavā krūzītē var liecināt, ka beidzot uzzināsi neizprotamu notikumu slēpto jēgu.

Kalni – tā ir piepūle, šķēršļi, izaicinājumiem pilns mērķis. Taču atceries, ka no kalna virsotnes paveras brīnišķīga ainava!

Cilvēki parasti nozīmē reālus cilvēkus zīlētāja dzīvē. Jo skaidrāk redzamas noteiktas iezīmes – matu garums, deguna lielums, brilles utt., jo ticamāk, ka runa ir par kādu konkrētu cilvēku.

Dzīvnieki simbolizē cilvēku īpašības, kuru zīlētājam pietrūkst vai ir par daudz.

Lidmašīna, kuģis, automašīna vai citi transportlīdzekļi – ceļojums, pārvietošanās, atvaļinājums, pārcelšanās uz citu valsti, viesis no tālienes, arī simbolisks ceļojums personības izaugsmē.

Putns nozīmē ziņas, bet putna lielums – šo ziņu nozīmi. Ja putns atrodas krūzītes centrā, tas simbolizē jaunumus, kas maina dzīvi.

Pildspalva vai zīmulis – tiek rakstīta jauna nodaļa dzīvē, iespēja pārrakstīt likteni. Tas var arī simbolizēt profesiju, kas saistīta ar rakstīšanas mākslu.

Acs – simbolizē “ļauno aci”, sliktās enerģijas vai burvestības, melno maģiju vai cilvēkus, kuri grib nodarīt pāri. Taču modras acis nozīmē arī laikus pamanīt briestošās nepatikšanas un spēt no tām izvairīties.

Sirds – vai gan tā prasa komentārus? Mīlestības pilns gads!

Vairāk par “Narvesen kafijas klubu”: narvesen.lv/kafijas-klubs/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin