Rīgā atklāj jauno dizaineru veidotu soliņu ar koku sakņu aizsargu

Risinot ērtu soliņu trūkumu Rīgas pilsētvidē, 10. maijā apvienība “Pilsēta cilvēkiem” sadarbībā ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un citiem atbalstītājiem Tērbatas ielas sākumā pie “Saktas” atklāja jaunu īpaša dizaina soliņu: tas papildināts ar galdiņu jeb leti, kas vienlaikus aizsargā koku stumbrus.

Jaunā soliņa atklāšana noslēdza pirmo kopīgo “Pilsēta cilvēkiem” un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas projektu, novietojot soliņu vietā, kur oktobrī “Pilsēta cilvēkiem” un “Labie koki” aktīvisti iestādīja divus koku dižstādus.

“Mēs vēlamies veidot pieejamu pilsētvidi, kurā ir patīkami uzturēties jebkura vecuma rīdziniekiem. Soliņu Rīgā ļoti trūkst, tie lielākoties atrodami vien parkos, bet mēs vēlamies, lai ikvienam būtu iespēja arī savās ikdienas gaitās uz brīdi piesēst un atpūsties. Soliņa projekts dabiski turpina koku stādīšanas projektu, dāvājot mūsu pilsētai vēl vienu labiekārtotu, zaļu un ilgtspējīgu stūrīti. Sadarbība ar topošajiem māksliniekiem ir bijusi patiešām iepriecinoša, tāpēc plānojam to turpināt, veidojot arī velonovietnes, kurām jau ir izstrādāts elegants dizains,” stāsta apvienības “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis

Soliņa dizaina autors ir Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas audzēknis Ralfs Kolveits (pedagogs Uģis Gailis), kurš ieguvis gan augsto 2. vietu Facebook balsojumā, gan “Pilsēta cilvēkiem” žūrijas augstāko novērtējumu. Uz soliņa iestrādāti arī daudzo projekta partneru nosaukumi.

“Mēs esam par ērtu un patīkamu pilsētvidi, kurā labi jūtas visi pilsētnieki – lieli un mazi, jauni un veci, laiski un nevaļīgi, divkājaini un četrkājaini. “Narvesen” atbalsta un iesaistās dažādās pilsētvides labiekārtošanas aktivitātēs, jo kuram gan vēl labāk nekā pašiem pilsētniekiem, pie kuriem piederam arī mēs, ir redzams, kas patiešām vajadzīgs laimīgai dzīvei pilsētā!” pauž projekta atbalstītāja “Narvesen Baltija” valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Koku un labiekārtojuma projekts tapis, pateicoties “Labie koki”, “Baumschule Lorenz von Ehren”, “Treebuilders”, “Mežpils Alus”, Latvijas Ainavu arhitektu asociācijai, SIA “Alejas projekti”, SIA “Zilber”, “Brikers”, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolai, “ALPS ainavu darbnīcai”, “Narvesen”, RDMV programmu “Metāla izstrādājumu dizains” un “Scandiweb”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin