“Parādi savu varoni!” – Narvesen aicina rūpēties par savu drošību

Sasista, saskrāpēta vai citādi sabojāta ķivere ir materiāls zaudējums, taču nereti tai ir dzīvības cena. Tāpēc, sākot jaunu kampaņu, “Narvesen” aicina dalīties stāstos par sabojāto ķiveri, kas izglābusi no nelaimes, un parādīt savu varoni pārējiem, tā pievēršot uzmanību drošībai pilsētā un veicinot sabiedrības labklājību.

Narvesen kampaņa “Parādi savu varoni!” ir turpinājums pērn aizsāktajai iniciatīvai “Ķiveru parāde”. Iestājoties rudenim, Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās, ierodas studenti un atgriežas arī tie, kuri vasaru pavadījuši citur. Pilsētā pārvietojoties ar kādu braucamo, iedzīvotāji mēdz savas iemaņas pārvērtēt, bet nelabprāt izmanto drošības līdzekli – ķiveri. Lai arī daudzās Eiropas pilsētās, kur infrastruktūra ir pielāgota velobraucēju un citu dabai draudzīgu transportlīdzekļu vajadzībām, ķiveru lietošana nav nepieciešama, Latvijā situācija ir citāda.

“Droša vide ikvienam satiksmes dalībniekam ir būtiska arī mums, taču daudzas Latvijas pilsētas ir tikai ceļā uz drošu pilsētas infrastruktūru. Kamēr šo ceļu ejam, aicinām katru būt sociāli atbildīgam, rūpēties par savu un citu cilvēku drošību un izmantot ķiveri,” mudina uzņēmuma “Reitan Convenience Latvia” (zīmols “Narvesen”) valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena. “Vienlaikus atgādinām, ka risku nokrist no velosipēda, elektroskrejriteņa vai cita mikromobilitātes rīka neietekmē satiksmes intensitāte vai ielas seguma kvalitāte vien. Pie traumas var novest mirkļa neuzmanība, citu velobraucēju vai gājēju pēkšņa apstāšanās vai virziena maiņa. Tāpēc ķiveres lietošanai jābūt daļai no velokultūras visās paaudzēs. Mēs, pieaugušie, varam bērniem rādīt priekšzīmi un palīdzēt izprast galvas aizsarga nozīmi. Ne vienmēr ķiverei jābūt dzīvības cenā, taču kritienā vai sadursmē gūtās traumas var prasīt ilgstošu atveseļošanos.”

No 1. līdz 13. septembrim Narvesen aicina ikvienu iedzīvotāju dalīties ar savu stāstu par velo vai mikromobilitātes līdzekļu brauciena negadījumā sabojāto ķiveri un par to dāvanā saņemt Narvesen kafiju. Stāstam var pievienot gan foto, gan pašu varoni – ķiveri. Konkursā tiks izvēlēti septiņi līdz desmit ķiveru stāsti, kas piedalīsies publiskā balsojumā. Labākais stāsts saņems vērienīgu balvu – Zviedrijā ražotu gaisa spilvena ķiveri “Hovding”. Tā ir astoņas reizes drošāka nekā tradicionālās riteņbraucēju ķiveres, jo tiek stiprināta ap kaklu, un trieciena brīdī 0,1 sekundes laikā aktivizējas apkaklē iestrādātais gaisa spilvens, kas nodrošina izcilu galvas un kakla aizsardzību.

Savus stāstus un ķiveres foto var iesniegt šeit.

Kopā mēs padarām ikdienu mazliet vieglāku un pasauli mazliet labāku!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin