OKSANA, Franšīzes ņemēja Rīgā

Kāds ir jūsu amats?  

Esmu “Narvesen” franšīzes ņēmēja Centrālajā stacijā “Rīga”.  

Cik ilgi jau strādājat “Narvesen”?  

Šogad 1. novembrī apritēja deviņi gadi, kopš pievienojos “Narvesen” komandai.  

Jūs “Narvesen” strādājat jau ilgus gadus, kas jums vislabāk patīk, strādājot šeit? 

Vieni no būtiskākajiem motivatoriemi ir patīkama sadarbība, neizsīkstošs atbalsts, iespēja plānot savu laiku un noteikt savu dienas kārtību. Man patīk, ka katra diena ir nedaudz citāda, jo ir dažādi darba pienākumi un nākas sastapt visdažādākos cilvēkus. Pats galvenais – tas ir mans bizness, un es varu būt savas dzīves noteicēja. 

Kāds, jūsuprāt, ir labas komandas noslēpums? Kas Jums vislabāk patīk attiecībās ar “Narvesen” komandu/kolēģiem? 

Manuprāt, labas komandas noslēpums ir cieņpilna savstarpējā komunikācija, atbalsta sniegšana un viegla sadarbība, pretimnākšana savā starpā. Cilvēkiem ir jābūt komunikabliem, lai komanda spētu veiksmīgi funkcionēt un sasniegt kopējos izvirzītos mērķus. Komandas līderim jeb vadītājam ir jābūt visu laiku kopā ar savu komandu un jāparāda, ka, neskatoties uz to, ka ir līderis, var paveikt un iesaistīties citos darbos, piemēram, stāties aiz veikala letes un būt pārdevējs, ja tas ir nepieciešams.  

Ar “Narvesen” kolēģiem ir viegli un patīkami sadarboties, cilvēki ir pretimnākoši un vienmēr palīdz kopā atrast risinājumu, ja radušās kādas problēmas, nepieciešama palīdzība vai padoms. Kolēģi vienmēr  sniegs atbalstu un ieteikumus, kā risināt situāciju. Vēl man patīk “Narvesen” komandas atmosfēra un attieksme – vienmēr pozitīvi un ar tālredzīgu skatu nākotnē.  

Kā jūs veidojat savu komandu un ko visvairāk novērtējat komandā?  

Man ir svarīgi, lai manā komandā ir cilvēki, kuri izrāda patiesu vēlmi un degsmi strādāt, apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Vēl labas īpašības, kurām noteikti jāpiemīt labam komandas spēlētājam, ir atbildības sajūta un proaktivitāte, motivācija un vēlme darīt vairāk un labāk, kā arī iesaiste komandas darbā un parādīt, ka rūp tas, ko dari.  

Kura no uzņēmuma vērtībām jums ir vistuvākā un visvairāk asociējas ar jūsu personīgajiem uzskatiem?  

Varu teikt, ka visas vērtības savā ziņā saistu ar sevi, taču visvairāk ar sevi asociēju šīs: “Mēs strādājam ar prieku un peļņu”, “Mēs domājam pozitīvi un tālredzīgi”.  

Kā jūs saglabājat labu darba un privātās dzīves balansu? Ko ieteiktu citiem?   

Domāju, ka galvenā atslēga slēpjas laika plānošanā. Sākumā bija grūtāk atrast šo “pareizo” līdzsvaru un plānot savu laiku, taču, gūstot arvien vairāk pieredzes un izveidojot uzticamu un atbildīgu komandu, laika gaitā es to iemācījos.  

Ikvienam iesaku arī atrast hobiju ārpus darba laika, tas palīdz “atslēgt” prātu no ikdienas domām un darba pienākumiem. Viens no veidiem, kā es atbrīvojos no nevēlamām enerģijas un kā gūstu pozitīvu enerģiju un emocijas, ir Taizemes bokss. Tāpat iesaku kolēģiem piedalīties “Narvesen” rīkotajās aktivitātēs un izmantot iespējas, piemēram, piedalīties ikgadējā Rīgas maratonā vai rogainiga sacensībās.  

Kādas jaunas prasmes esat apguvusi pēdējā gada laikā (personīgās un darba vajadzībām)? 

Es nesen kā beidzu IT apmācības “RigaTech girls”. Iegūtās prasmes man noderēs gan priekš sevis, gan darbam. Laiku pa laikam klausos “Narvesen” organizētās lekcijas tiešsaistē, piemēram, par stresa noturību..  

Kura ir jūsu mīļākā maltīte “Narvesen” piedāvājumā šajā rudens sezonā? 

Mana mīļākā maltīte ir vistas vrapburgers. Ikdienā visbiežāk izvēlos melnu kafiju vai flat white.   

Kāds ir labākais padoms, ko kāds jums jebkad ir devis un ko novēlētu arī “Narvesen” kolēģiem?  

Es ikdienā mēdzu atgādināt pati sev šīs frāzes.  

  • Saproti, kāpēc tu dari, to ko dari, un nekad nepadodies! 
  • Baudi katru savas dzīves mirkli!
  • Tev viss izdosies! 

Iesaku arī citiem kolēģiem pašiem sevi ikdienā uzmundrināt un teikt vairāk labu vārdu!  

Kāpēc jūs ieteiktu citiem pievienoties “Narvesen” komandai kā franšīzes ņēmējam?   

Galvenais ir nebaidīties, uzdrošināties spert soļus pretī saviem mērķiem un būt gataviem uzņemties atbildību, kā arī neuztraukties par to, ka nav atbilstošas izglītības, jo “Narvesen” piedāvā apgūt nepieciešamās prasmes “Līderības skolā”, kurā apmāca topošos franšīzes ņēmējus.  

“Narvesen” piedāvā atbalstošu vidi, kā arī nav vajadzīgi lieli ieguldījumi, lai sāktu un attīstītu savu franšīzi. Peļņu var gūt jau pirmajā mēnesī, un pieredzējuši kolēģi un franšīzes ņēmēji palīdzēs veiksmīgi sākt un vadīt savu biznesu.  

Kāds būtu jūsu novēlējums valsts svētkos? 

Visā pasaulē šajā saspringtajā laikā es vēlu mieru, saticību un veselību! Saglabāsim patriotismu, pozitīvu domāšanu, būsim vienoti un atbalstīsim viens otru. Daudz laimes, Latvija!  

Kā jums patīk pavadīt valsts svētkus un kā tos plānojat svinēt šogad? 

Es katru gadu pavadu valsts svētkus kopā ar savu ģimeni un tuvajiem cilvēkiem, aizdedzot mājās sveces, sagatavojot uzkodu galdu un vērojot svētku uguņošanu. Ar ģimeni svētkos esam iemīļojuši spēlēt galda spēli “Scrable”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin