OKSANA, Franšīzes ņēmēja Rīgā

Kā Tu nonāci Narvesen?

Oksana: Tā bija apzināta izvēle. Es gan iepriekš nezināju, ka Narvesen ir franšīze, man par to pastāstīja draudzene, kurai savukārt cita paziņa bija veiksmīgi uzsākusi darbu kā franšīzes ņēmēja. Biju tikko aizgājusi no iepriekšējās darbavietas, un gribējās kaut ko savu, būt pašai sev priekšniecei. Aizsūtīju pieteikumu, pēc nedēļas gāju uz pārrunām, un novembrī būs jau septiņi gadi, kopš strādāju Narvesen.

 

Kāda ir bijusi Tava izaugsme šajā uzņēmumā?

Lielākā daļa Narvesen franšīzes ņēmēju ir izauguši uzņēmumā, sākumā strādājuši par pārdevējiem, bet tad ar laiku kļuvuši par kiosku un veikalu vadītājiem. Es biju cilvēks pilnīgi no malas, no pavisam citas jomas – apģērbu tirdzniecības. Taču jau no pašām pirmajām dienām pati bieži veicu pārdevējas pienākumus, daudz mācījos, tāpēc veikala darba ritmu pazīstu no “a” līdz “z”.

 

Kas Tev vislabāk patīk, strādājot Narvesen?   

Tas, ka varu pati plānot savu laiku. Man patīk, ka varu veidot savu komandu, izvēlēties un apmācīt darbiniekus. Protams, ļoti novērtējam arī Narvesen apmācības programmas. Darba dienas ir ļoti interesantas, it kā dari vienu un to pašu, tomēr katra diena ir citāda, jo mūsu klienti ir dažādi – rutīnā neieslīgsi. Un vēl ļoti vērtīgi ir tas, ka Narvesen iedod gatavu biznesa modeli ar nepārtrauktu atbalstu no uzņēmuma puses, nav vajadzīgs liels starta kapitāls, lai sāktu darbu.

 

Kāds ir Tavs mīļākais pienākums ikdienas darbā, kuru dienas notikumu gaidāt ar nepacietību?

Priecājos, ja, ierodoties darbā, satieku savu smaidīgo komandu. Pirms ķeros pie tiešajiem pienākumiem, labprāt apstaigāju veikalu, piekārtoju, ja kas vajadzīgs, un tad varu darīt savus darbus.

 

Kura no uzņēmuma vērtībām Tev ir vistuvākā un sagādā vislielāko gandarījumu?

Manuprāt, visi mūsu baušļi ir vērtīgi. Laikam visvairāk iedvesmo, ka mēs strādājam ar peļņu un ar prieku,  ka mums nebūs parādu, ka mēs runājam viens ar  otru, nevis viens par otru. Kaut gan gadās jau visādi (smejas), bet tas ir ļoti vērtīgs bauslis. Man ir deviņi pārdevēji, un es viņiem arī to atgādinu – visas nesaprašanās vajag savstarpēji risināt. Paretam jau gadās arī viņus sarāt (smejas), pateikt kaut ko stingrāku, taču, ja tas ir taisnīgi, nekas nekavē mūs pēc tam arī kopā pasmieties un pajokoties.

 

Vai darbs Narvesen ir mainījis arī kādu no Taviem agrākajiem uzskatiem un pieņēmumiem – par pārdevēja darbu, saskarsmi ar klientiem, uzņēmuma vērtībām, jebko citu?

Jāteic, ka klienti ir ļoti atšķirīgi no tiem, ar kuriem strādāju apģērbu veikalā. Mūsu tirdzniecības vieta atrodas “Origo”, centrālajā dzelzceļa stacijā, kur apgrozās visas iespējamās sabiedrības grupas. Jāmāk komunicēt ar visiem.  

 

Kādas, tavuprāt, ir svarīgākās īpašības šajā darbā?

Franšīzes ņēmējam ir jābūt stingram, prasīgam, ar labu humora izjūtu, pārliecinātam par sevi, par to, ko dari, jāmāk aizstāvēt savu viedokli, jābūt komandas spēlētājam – pārdevējiem ir ļoti svarīgi zināt, ka tu vari ar viņiem kopā darīt šo darbu.  

 

Kurš ir Tavs mīļākais Narvesen produkts?

Sortiments mums ir ļoti plašs, nav viegli izvēlēties no dažādiem salātiem, karstmaizēm, sviestmaizēm, bagetēm, hotdogiem un burgeriem, bet mani iecienītie laikam ir Zaļie salāti ar vistu.

 

Kādi ir Tavi vaļasprieki un aizraušanās no darba brīvajā laikā? Par ko interesējaties, kas Tevi iepriecina?

Pašlaik gan ir neliela pauze, taču jau vairākus gadus nodarbojos ar Taizemes boksu. No klasiskā boksa tas atšķiras ar to, ka boksa maisu drīkst apstrādāt arī ar kājām. Jau kopš bērnības māku par sevi pastāvēt, augu kopā ar brāli un vēroju viņa aizraušanos ar karate un nindzjām – varbūt tāpēc arī mani interesē šāds sports. Tas ir labs veids, kā izlādēt pa dienu sakrājušos stresu un negācijas, lai nenestu tās mājās un neizgāztu uz citiem cilvēkiem.

 

Ko Tu novēlētu saviem potenciālajiem nākotnes kolēģiem, kuri vēl tikai domā par darbu Narvesen?

Nevajag domāt, vajag darīt! Jūsu ieguvums būs neatkarība, sava laika plānošana, pozitīvi lādētas, interesantas darba dienas. Nav jau tā, ka franšīzes ņēmējs strādā tikai savā veikalā, Narvesen piedāvā dažādus pasākumus, sporta spēles, apmācības un seminārus. kas daudz dod pašizpausmei, ļauj mācīties un iedvesmoties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin