No sirds uz sirdi – Narvesen aicina darīt labus darbus, ziedojot asinis! 

Narvesen kopā ar Valsts Asinsdonoru centru (VADC) aicina cilvēkus darīt labus darbus. Kopš februāra Narvesen ir uzsācis sirds siltu sadarbību ar VADC un aicina doties uz kādu no tuvākajiem asins nodošanas punktiem visā Latvijā ziedot asinis tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams. Par sirds darbu pateiksimies Tev ar izcilu kafiju, ko varēsi saņemt jebkurā Narvesen.  

“Draudzības uzsākšana ar VADC mums ir liels pagodinājums. Ikviens asins ziedojums ir nenovērtējama dāvana – labais darbs, kas apliecina solidaritāti un rūpes par līdzcilvēkiem. Katrs donors, kurš ziedo asinis, palīdz tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams. Aicinu ikvienu dalīties un rūpēs ar apkārtējiem, lai kopā padarītu pasauli kaut nedaudz labāku!” saka “Reitan Convenience Latvia” (“Narvesen”) Valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena. 

Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Asinis ir nepieciešamas operāciju laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, onkoloģisko, hematoloģisko u. c. pacientu ārstēšanā. Turklāt tas ir ieguvums arī pašam donoram – ziedojot asinis, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, turklāt asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo esi palīdzējis kādam grūtā brīdī. 

“Veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga un pat veselīga. Ziedojot asinis, donors atbrīvojas no vecajām asins šūnām – eritrocītiem un organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli visā organismā. Asins šūnu atjaunošanas procesā organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma un atjaunots asins sastāvs. Novērots, ka asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām. Cilvēki, kas regulāri nodod asinis, vieglāk panes lielu asins zudumu operācijas, traumas vai cita negadījuma laikā.  Tāpat katrs donors var uzzināt savu pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni, kā arī pirms asins ziedošanas veikto analīžu rezultātus”, saka VADC direktore Egita Pole. 

VADC gaidīs asinsgrupu donorus gan pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē, kā arī vairāk nekā 50 izbraukumos visā Latvijā. 

Arī 30 Narvesen darbinieki, 25.04.2023 izdarīja labo darbu un kļuva par donoriem, kad Narvesen birojā viesojās Valsts Asinsdonoru centrs.

Kļūt par donoru ir pavisam vienkārši – aizpildi pieteikumu Valsts Asinsdonoru centra mājas lapā, izvēlies donācijas vietu, datumu un nosūti pieteikumu vai dodies uz kādu no organizētajām izbraukuma vietām. 
Ja iepriekš neesi bijis donors, pārliecinies, ka vari ziedot asinis un iepazīsties ar asins donora anketu. 

Atrodi tuvāko Valsts asinsdonoru centra ziedošanas vietu šeit
Narvesen novēl sirsnīgu un labiem darbiem piepildītu vasaru! 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin