Narvesen tirdzniecības vietā atklāj pirmo “Wingo” elektronisko cigarešu depozīta sistēmu

Piektdien, 16.decembrī, atklāta pirmā Latvijā radītā e-cigarešu un bateriju depozīta sistēmas iekārta “Wingo”. Tās ieviesējs ir uzņēmums “Wingo Deposit” un pirmā šāda veida iekārta Latvijā izvietota “Narvesen” tirdzniecības vietā Dzirnavu ielā 74/76, Rīgā.

“Wingo Deposit”  aprēķini liecina, ka Latvijas dabā ik gadu nonāk aptuveni 360 tonnas nepārstrādātu e-cigarešu un katra no tām satur aptuveni 0,15 gramus litija. Gada laikā tās ir 2,7 tonnas litija, ar ko pietiek aptuveni 300 elektrisko automašīnu baterijām. Depozīta sistēmā savākto litiju tālāk plānots nodot elektrības banku ražošanai Ukrainas armijai. Elektrības bankas tiks izmantotas karalaukā komunikāciju ierīču uzlādēšanai.

“Mūsu dzīvesveids, izvēles, mūsu izgudrojumi un paradumi – tas viss veido neatgriezenisku ietekmi uz vidi. Mēs to labi apzināmies, taču ne vienmēr rīkojamies atbildīgi, lai šo ietekmi mazinātu. Bet ir būtiski, lai mēs nepievērtu acis uz notiekošo un rīkotos, kamēr situāciju iespējams vērst par labu. Tādēļ jo īpašs prieks par “Wingo Deposit” komandu, kas ieraudzījusi problēmu un radusi tai risinājumu. Mums ir prieks, ka varam piedalīties šīs unikālās depozīta sistēmas ieviešanā Latvijā un tieši “Narvesen” tirdzniecības vieta kļuvusi par pirmo depozīta punkta atrašanās vietu,” norāda “Reitan Convenience Latvia” valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Lai atbalstītu Ilgtspējīgu paradumu veidošanu, katrs klients, kurš nodod vienreizējas e-cigaretes un baterijas WinGo iekārtā, sakrājot 500 punktus varēs tos apmainīt pret Narvesen L kafiju līdz 23.03.2023.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin