Narvesen pievienojas iniciatīvai “Nulles tolerance pret korupciju”

Pievienojoties vairākiem Latvijas uzņēmumiem, kuri pauduši apņēmīgu nostāju pret koruciju, SIA Reitan Convenience Latvia (“Narvesen”) 3. aprīlī parakstījusi “Sabiedrības par atklātību – Delna” iniciatīvu “Nulles tolerance pret korupciju”.

Parakstot šo iniciatīvu, uzņēmums apliecina, ka apņemas ieviest un sekmēt atklātības principus, īstenot pretkorupcijas politikas un procedūru ieviešanu un publiskošanu uzņēmumā un uzņēmējdarbības vidē kopumā, kā arī informēt sadarbības partnerus, ieinteresētās puses un sabiedrību kopumā par atbalstu iniciatīvai.

“Mēs apzināmies, ka visā pasaulē strauji aug pieprasījums pēc uzņēmumu darbības atklātības un caurspīdīguma, ko vēlas redzēt klienti un biznesa partneri. Reitan Convenience Latvia antropocēna stratēģijā iekļautie mērķi un vērtības paredz nostiprināt mūsu kā atbildīga sabiedrības posma lomu un būt vieniem no līderiem, veidojot jaunu sabiedrības izpratni par mūsu nozari. Caurspīdīga un pārskatāma darbība, kas balstīta godīgumā un atklātībā, ir neaizstājams rīks ceļā uz šo mērķu īstenošanu. Aicinim arī citus uzņēmumus pievienoties iniciatīvai, lai kopā veicinātu Latvijas uzņēmējdarbības vides caurspīdīgumu,” saka SIA Reitan Convenience Latvia (Narvesen) Valdes priekšēdētāja Dace Dovidena.

2021. gadā “Sabiedrība par atklātību – Delna” veica pētījumu “Pretkorupcijas datu publiskošanas prakse uzņēmumos Latvijā 2021”, vērtējot, kā uzņēmumos ieviestas pretkorupcijas programmas, kāda ir darbinieku, vadības un valdes atbildība un vai uzņēmumos pastāv trauksmes celšanas mehānismi. Balstoties uz pētījumu, “Delna” izstrādājusi iniciatīvu “Nulles tolerance pret korupciju” un “Atklāta biznesa vadlīnijas”, kas var palīdzēt uzņēmumiem attīstīt un uzlabot iekšējās korupcijas novēršanas programmas un norādīt uz informāciju, kuru publiskot, ja šādas programmas un prasības uzņēmums jau izpilda iekšēji, bet par tām nerunā publiski.

Ar “Sabiedrības par atklātību – Delna” pētījuma secinājumiem var iepazīties šeit, bet ar “Atklāta biznesa vadlīnijām” – šeit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin