Narvesen paraksta memorandu par dabai un klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanu

Apliecinot ilgtspējīgas domāšanas praksi un izpratni par klimata pārmaiņām, šodien, 28. augustā, Narvesen (SIA “Reitan Convenience Latvia”) parakstīja labas gribas memorandu par dabai un klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanu. Memorands ir daļa no Latvijas Dabas fonda kampaņas “Ballīšu zvērs. Pret paša gribu”, rosinot cilvēkus mazināt rīkoto pasākumu ietekmi uz vidi.

Memoranda parakstīšana ir nozīmīgs solis ceļā uz atbildīgāku attieksmi pret vidi un dabas aizsardzību Latvijā. Rūpējoties par vidi, jau tiek strādāts pie pirmā bioreģiona izveides, jo viens no bioreģiona pamatprincipiem ir atkritumu mazināšana un resursu apritīgums. Lai to īstenotu, būtiska ir savstarpējā sadarbība un mācīšanās, lai mainītu līdzšinējos paradumus un dzīvotu cieņā viens pret otru un dabu.

“Narvesen zīmola ilgtspējas vērtības jau labu laiku atspoguļojas uzņēmuma rūpēs par klimatu, atbildīgu patēriņu un ražošanu, kā arī partnerību mērķu sasniegšanā. Tādēļ memoranda mērķis rīkot pasākumus, kuri neatstāj paliekošas pēdas dabā, sadarboties un mācīties, lai veicinātu dabai draudzīgu pasākumu organizēšanu, ir dabisks solis pretī mērķtiecīgākām rūpēm par mūsu dabu un klimatu,” stāsta SIA “Reitan Convenience Latvia” valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Latvijas Dabas fonds projekta “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ietvaros ir izstrādājis arī īpašu rokasgrāmatu, apkopojot ieteikumus un metodes dabai un klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanai tādās jomās kā ēdināšana, atkritumi, enerģija un ūdens, transports un vieta, kas ir saistoši arī Narvesen zīmolam. Rokasgrāmata pieejama šeit: https://climategame.eu/greener-festival/.

Labas gribas memorandu jau parakstījusi Rīgas dome, sarunu festivāls “Lampa”, festivāls “Laba daba”, organizācija “Mammamuntetiem.lv”, Cēsu novada dome un citi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin