Narvesen birojā aizvadīta VADC izbraukuma diena

Narvesen kopā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina darīt labus darbus: 11. janvārī aizvadīta ikgadējā VADC izbraukuma diena Narvesen birojā.

 Katru gadu vairāki desmiti Narvesen darbinieku izdara labu darbu un kļūst par asinsdonoriem. Savukārt pateicībā par citu līdzcilvēku nesavtību un sirds siltumu, ziedojot asinis, Narvesen sasilda pašus donorus visā Latvijā un dāvina garšīgo Narvesen kafiju visās tirdzniecības vietās Latvijā, bet asinsdonori ar VADC Privilēģiju karti papildus saņem 10% atlaidi karstajiem dzērieniem, smalkmaizītēm, hotdogiem un svaigi spiestām sulām.

“Sadarbību ar VADC aizsākām pagājušā gada februārī, aicinot ikvienu doties uz kādu no tuvākajiem asins nodošanas punktiem visā Latvijā un ziedot asinis, lai glābtu dzīvības. Arī Narvesen komanda ar prieku dodas palīgā un vairo dzīvības spēku! Gads ir tikko sācies, un mums ir daudz laika labiem darbiem!” saka “Reitan Convenience Latvia” (Narvesen) Mārketinga un komunikācijas departamenta direktore Ilze Dumceva.

Viena asins deva var izglābt ceļu satiksmes negadījumā cietušo, pacientu ar apdegumiem un palīdzēt vēža slimniekam. Asinis ir nepieciešamas operāciju laikā, pacientiem ar akūtām asiņošanām, onkoloģisko, hematoloģisko u. c. pacientu ārstēšanā.

Pagājušogad novērota lielākā asinsdonoru atsaucība pēdējo 12 gadu laikā, liecina Valsts asinsdonoru centra (VADC) apkopotā informācija. Visā Latvijā pilnasinis ziedotas 59 912 reizes, kas ir par 2 262 reizēm vairāk nekā gadu iepriekš. Kopējais donoru skaits sasniedzis 34 185, un VADC 785 reizes devies izbraukumos.

Veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga un ir pat veselīga: ziedojot asinis, organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu, asinsdonori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, vieglāk panes lielu asins zudumu operācijas, traumas vai cita negadījuma laikā. Turklāt katrs donors var uzzināt savu pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni, kā arī pirms asins ziedošanas veikto analīžu rezultātus.

VADC gaida asinsdonorus pastāvīgajās ziedošanas vietās Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī un Rēzeknē, kā arī regulāros izbraukumos visā Latvijā. Bet Narvesen aicina – ziedo asinis un baudi garšīgu kafiju!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin