Narvesen aicina nodot izlietotās baterijas

Arī šogad, 18. februārī, tiks atzīmēta Starptautiskā Bateriju diena, lai atgādinātu par to, cik svarīgi ir atbildīgi apsaimniekot izlietotās baterijas un cik postoša var būt ietekme uz vidi un cilvēku veselību, ja tas nenotiek. Kā rāda Narvesen novērojumi, cilvēki aizvien vairāk apzinās, cik svarīgi ir veidot ilgtspējīgus paradumus, un labprāt izmanto iespēju nodot izlietotās baterijas speciālos konteineros.

Bateriju sastāvā ir vairākas videi un cilvēka veselībai bīstamas vielas – skābes, sārmi, kadmijs, mangāna dioksīds, dzīvsudrabs, cinks, svins un citas vielas. Izmestas nepiemērotās vietās, izlietotās baterijas var sākt rūsēt un to korpuss sadalīties, kā rezultātā to sastāvā esošās ķīmiskās vielas var nonākt augsnē, piesārņot ūdeni un visbeidzot nokļūt cilvēka organismā, radot neatgriezeniskas sekas veselībai.

Lai baterijas tiktu atbilstoši apsaimniekotas, tās jānodod speciālos konteineros – to var izdarīt daudzās tirdzniecības vietā, tai skaitā Narvesen. Sadarbībā ar AS ”BAO” visās Narvesen tirdzniecības vietās, arī kioskos, tiek nodrošināti bateriju savākšanas konteineri. Reizi mēnesī vai pēc pieprasījuma “BAO” iztukšo konteinerus un vajadzības gadījumā tos nomaina. Šis pakalpojums iedzīvotājiem ir bez maksas.

“Iespēju iedzīvotājiem nodot izlietotās baterijas “Narvesen” tirdzniecības vietās, tādējādi kopīgiem spēkiem rūpējoties par to pareizu un atbildīgu apsaimniekošanu, nodrošinām jau vairākus gadus. Un šo gadu laikā redzam, ka iedzīvotāju atsaucība kļūst arvien lielāka: dažviet konteineri pildās ātrāk, citviet – lēnāk, tomēr tas notiek, un ir prieks, ka visi kopā cenšamies padarīt mūsu planētu veselīgāku un ikdienu – labāku, patīkamāku, drošāku,” saka SIA “Reitan Convenience Latvia” (“Narvesen”) valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Narvesen aicina – esi atbildīgs! Neizmet, bet nodod izlietotās baterijas tām paredzētos konteineros.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin