Liepājas pilsētas punkti – nesteidzīgiem mirkļiem dienas skrējienā

Dinamiskai dienai pilsētā nepieciešams labs ceļvedis – tāda ir Narvesen radītā Latvijas pilsētas punktu karte, kurā Latvijas iedzīvotāji atzīmē savas mīļākās vietas kafijas vai maltītes baudīšanai. Aktīvāko pilsētnieku pievienotajām spotiņu vietām Top 10 ceturtajā vietā ierindojas liepājnieki, kuri labprāt dalās savos atradumos – īpašās vietās Liepājā, kur apstāties un tvert mirkli dienas skrējienā.

Lai paplašinātu redzesloku un atklātu vietas, kur baudīt kopā būšanu pilsētā, izveidota Latvijas pilsētas punktu karte, kurā ikviens aicināts dalīties ar savām iemīļotajām vietām kafijas pauzei, veldzējošam klusumam vai līksmam brīdim draugu kompānijā. Kurš gan vēl labāk par liepājniekiem zina, kur meklēt īpašos pilsētas punktus! Te daži ieteikumi tiem, kuri plāno apmeklēt Liepāju, – un varbūt arī pašiem pilsētas iedzīvotājiem, lai iedvesmotos paskatīties uz labi zināmo no iepriekš neieraudzīta skatupunkta!

Ziemeļu forti ir ekskursijas vērts apskates objekts, kur īpaši liela vēja laikā bez silta dzēriena vai spēcinošas uzkodas neiztikt. Ziemeļu forti ir Liepājas cietokšņa sastāvdaļa, kas būvēti 19. gadsimta beigās, lai pasargātu Liepājas jūras kara bāzi ienaidnieka uzbrukuma gadījumā. Ziemeļu fortos var vērot viļņu spēku, triecoties pret fortiem, vērot iespaidīgus jūras skatus un mierīgus vasaras saulrietus, kā arī nokļūt emociju pasaulē, skatoties uz franču mākslinieka radīto sirmgalves portretu uz viena no fortiem.

Karosta un Ziemeļu mols ir unikāla, brīnumaina un paradoksāla vieta, kurai īpaša vieta ir atvēlēta arī pasaules vēstures un arhitektūras kontekstā. Karosta ir lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā un aizņem gandrīz vienu trešdaļu no visas Liepājas teritorijas, kurā savdabīgi savijas grezna 19. gadsimta beigu arhitektūra un militārais skarbums, kas tajā pašā laikā piemērots civilai un mūsdienīgai dzīvei un uzņēmējdarbībai. Taču Ziemeļu mols, Latvijā garākais mols, ir liepājnieku iecienīta vieta saulrieta vērošanai un jūras zivju makšķerēšanai, bet vētras laikā varenu dabas skatu un dabas spēka apbrīnošanai.

Piejūras (Jūrmalas) parks un Zilā karoga pludmale ir apmeklēta pastaigu, atpūtas un tikšanās vieta ikvienā gadalaikā, jo ikviens, kurš viesojas Liepājā, dodas uz pludmali un parku. Jāmin, ka šī ir pirmā pludmale Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, kā arī speciāli izveidotu peldvietu. Piejūras parks ir ievērojams ar tādiem apskates objektiem kā koncertestrāde “Pūt, vējiņi!”, Gulbīšu dīķis ar strūklakām, saliņa un tiltiņš, muzikālais un izgaismotais vides dizaina objekts “Spoku koks” par godu Liepājas rokgrupai “Līvi”, kā arī Latvijā lielākās bungas kā atgādinājums par Liepāju kā Latvijas mūzikas galvaspilsētu.

Liepājas ezera Zirgu salas dabas taka ir 4 km gara koka laipu pastaigu taka, kas aprīkota ar divām skatu platformām ezerā un putnu vērošanas torni. Taka papildināta ar augu stādījumiem, āra trenažieriem un iekārtotām atpūtas vietām, kā arī takas laipu zona pieejama cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem. Daži saka, ka pastaiga pa šo taku ir kā iespēja būt nedaudz virs zemes.

Pilsētas punktu karti meklē, un savu īpašo Liepājas pilsētas punktu, kurā pavadītu atpūsties no ikdienas steigas, piesaki šeit.

 

Informācijai:

Laura Dace Dzene

SIA “Reitan Convenience Latvia” sabiedrisko attiecību konsultante

Mob.: +371 26834402

E-pasts: laura.dzene@deepwhite.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin