Kuldīgas pilsētas punkti – nesteidzīgiem mirkļiem dienas skrējienā

Dinamiskai dienai pilsētā nepieciešams labs ceļvedis – tāda ir Narvesen radītā Latvijas pilsētas punktu karte, kurā Latvijas iedzīvotāji atzīmē savas mīļākās vietas kafijas vai maltītes baudīšanai. Aktīvāko pilsētnieku pievienotajām spotiņu vietām Top 10 otrajā vietā ierindojas kuldīdznieki, kuri labprāt dalās savos atradumos – īpašās Kuldīgas vietās, kur apstāties un tvert mirkli dienas skrējienā.

Lai paplašinātu redzesloku un atklātu vietas, kur baudīt kopā būšanu pilsētā, izveidota Latvijas pilsētas punktu karte, kurā ikviens aicināts dalīties ar savām iemīļotajām vietām kafijas pauzei, veldzējošam klusumam vai līksmam brīdim draugu kompānijā. Kurš gan vēl labāk par kuldīdzniekiem zina, kur meklēt īpašos pilsētas punktus! Te daži ieteikumi tiem, kuri plāno apmeklēt Kuldīgu, – un varbūt arī pašiem pilsētas iedzīvotājiem, lai iedvesmotos paskatīties uz labi zināmo no iepriekš neieraudzīta skatupunkta!

Ventas rumba ir dabas piemineklis, un tas ir platākais ūdenskritums Eiropā – 249 metri, kas palu laikā sasniedz pat 270 metrus. Rumbas augstums ir 1,6 līdz 2,2 metri. Pavasarī Ventas rumba ir iecienīts tūristu un dabas vērotāju apskates objekts, jo tajā novērojama unikāla dabas parādība – vimbu lēkšana, dodoties uz nārsta vietām un cenšoties pārvarēt ūdenskritumu. Ne velti Kuldīga jau kopš Hercoga Jēkaba laikiem pazīstama kā pilsēta, kur zivis ķer gaisā, jo tās pašas lekušas grozos, kas hercoga laikā tikuši ierīkoti Ventas rumbā.

Rumbas paviljons un Ventas krasts ir skaista un ainaviska vieta, kur atvilkt elpu un vērot Ventas rumbu no sev tīkamas vietas upes krastā. Krasts ir pietiekami liels un pieejams, lai tur ikviens atrastu mierīgu spotiņu ar iespaidīgu skatu. Savukārt, Rumbas paviljons, kas vairāk atpazīstams kā kioskiņš, celts pēc Kārļa Ulmaņa pavēles, lai cilvēki varētu saņemt dziednieciskas procedūras Ventas kaskādē.

Senais ķieģeļu tilts ir viens no Kuldīgas simboliem un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Daudziem tā ir dvēseliska un romantiska vieta, kur baudīt saulrietus ar skatu uz Ventu. Taču gleznainais skats ar tiltu priekšplānā ir baudāms arī tā pakājē, malkojot silti kūpošu kafiju vai baudot atvēsinošu saldējumu, mērcējot kājas rumbā. Savukārt, diennakts tumšajā laikā tilts tiek izteiksmīgi izgaismots, piešķirot netveramu romantiku un pat intīmu atmosfēru.

Kuldīgas vecpilsēta un rātslaukums iezīmējas ar autentiskām ēkām, oriģināliem materiāliem un ainavu elementiem no Kurzemes-Zemgales hercogistes uzplaukuma laika 17. un 18. gadsimtā, kad pilsētu atpazina kā Goldingenu. Cauri Kuldīgas vēsturiskajam centram tek nelielā Alekšupīte, kura plūst tieši gar vēsturisko ēku mūriem un to šķērso vairāki tiltiņi. Tieši tādēļ Kuldīga nereti tiek dēvēta par Latvijas Venēciju. Savukārt, rātslaukumā pie strūklakas ir iecienīta vieta atpūtai, malkojot kafiju vai veldzējoties smalkajā strūklakas lietutiņā. Turpat pretī pie galdiņa sēž Ēvalda Valtera tēls, ar sirsnīgo skatu aicinot apsēsties blakus krēslā un pavērot pilsētu no malas.

Ienāc tuvākajā Narvesen, ielej sev aromātisku kafiju, izvēlies svaigu maltīti vai atveldzējošu saldējumu un izbaudi kādu no Kuldīgas iedzīvotāju iecienītākajiem spotiņiem. Pilsētas punktu karti meklē, un savu īpašo pilsētas punktu piesaki šeit.

 

Informācijai:

Elīna Ābelīte

SIA “Reitan Convenience Latvia” sabiedrisko attiecību konsultante

Mob.: +371 26526703

E-pasts: elina.abelite@deepwhite.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin