Inga Franšīzes ņemēja Rīgā

Kā Tu nonāci Narvesen? Vai tā bija apzināta izvēle?

Inga: Jā, tā bija apzināta izvēle. Sāku strādāt par pārdevēju “Narvesen” veikalā Vienības gatvē. Pēc kāda laika man piedāvāja kļūt par tirdzniecības vietas vadītāju degvielas uzpildes stacijā Krasta ielā. Tur es strādāju pāris gadu, līdz Latvijā sākās “Narvesen” franšīzes laiki. Kad man piedāvāja franšīzi Kuldīgas ielā, no sākuma baidījos to uzņemties, bet pēc kāda laika tomēr nolēmu pieņemt šo izaicinājumu. Tā nu joprojām esmu šeit, Kuldīgas ielā, – jau apmēram 14 gadus esmu šīs franšīzes turētāja.

 

Kāda ir bijusi Tava izaugsme šajā uzņēmumā?

Sākot strādāt šeit, iemācījos pārvarēt bailes un ieguvu drosmi uzņemties jaunus pienākumus. Sapratu, ka laika gaitā var iemācīties visu, ja vien pašam ir vēlēšanās.

 

Kas Tev vislabāk patīk, strādājot Narvesen?

Tas, ka varu saplānot savu dienu, kā man nepieciešams. Es varu apvienot darbu ar savām personīgajām vajadzībām un privāto dzīvi. Ja netieku no rīta – tas nekas, aizbraukšu uz darbu vakarā. Vēl man ļoti patīk sarunāties ar klientiem, ar dažiem pat ir izveidojusies gadiem ilga draudzība. Man patīk apziņa, ka, nākot uz darbu, satikšu foršus cilvēkus – savus pastāvīgos klientus, ar kuriem vienmēr aprunājos, – tas mani iepriecina. Runājot tieši par “Narvesen” komandu, man patīk, ka cilvēki ir pretimnākoši, ka vienmēr kopā varam atrast risinājumu, ja radušās kādas problēmas, nepieciešama palīdzība vai padoms. Kolēģi nepametīs nelaimē, bet palīdzēs to kopā atrisināt.

 

Kas ir Tavs mīļākais pienākums ikdienas darbā? Kuru notikumu Tu gaidi ar nepacietību?

Man ļoti patīk rīta cēliens, kad notiek cepšanas un sagatavošanās darbi, un zinu, ka atkal varēšu satikt klientus, parunāties un iepriecināt viņus ar kafiju un garšīgām maizītēm. No rītiem ar prieku sagaidu savus patstāvīgos klientus, bieži vien jau iepriekš sagatavoju viņiem kafiju un maizītes, jo zinu, kurš un cikos nāks. Man patīk šādi iepriecināt cilvēkus, uzlabot gan savu, gan klientu garastāvokli un dienu. No rītiem, kad ienāku veikalā, vienmēr jūtu ceptu maizīšu un kafijas smaržu. Veikals vislabāk smaržo no rīta.  

 

Kura no uzņēmuma vērtībām Tev ir vistuvākā un sagādā vislielāko gandarījumu?

Pretimnākoši un saprotoši cilvēki. Tas, ka varam viens uz otru paļauties un uzticēties. Attiecībās valda savstarpēja lojalitāte. Varu piezvanīt, piemēram, reģionālajiem vadītājiem un aprunāties, ja man pēkšņi ir tāda vajadzība.

 

Vai darbs Narvesen ir mainījis arī kādu no Taviem agrākajiem uzskatiem un pieņēmumiem – par pārdevēja darbu, saskarsmi ar klientiem, uzņēmuma vērtībām, jebko citu?

Ir mainījis, noteikti. Kādreiz domāju, ka par pārdevēju strādāt ir viegli, bet patiesībā tas ir grūti. Vienmēr ir jābūt zinošam, smaidīgam un jāveicina klientu lojalitāte. Ir jāatrod pieejas, kā komunicēt ar klientiem, un jārūpējas par to, lai klients atgrieztos pie mums. Vēl parasti saviem darbiniekiem uzsveru, ka mūsu peļņa ir atkarīga no mūsu klientiem – tik, cik daudz klientu nāks un atgriezīsies pie mums, tik mēs arī paši nopelnīsim. Jo vairāk klientu piesaistīsim, jo veiksmīgāki būsim pārdošanā, jo labāk mums pašiem. Katrs klients ir jānotur, jo mūsdienās konkurence ir vērā ņemama.

 

Kādas, tavuprāt, ir svarīgākās īpašības šajā darbā?

Godīgums, uzticēšanās. Man ir jāuzticas pārdevējiem, ka viņi visu izdarīs un viss būs, kā nākas, kad pati neesmu klāt. Prasme sastrādāties un arī uzklausīt kolēģus, komunicēt ar cilvēkiem.

 

Kura ir Tava mīļākā uzkoda Narvesen piedāvājumā?

Klasiskais burgers un kruasāns ar šķiņķi un sieru. Protams, arī kafija.  

 

Kādi ir Tavi vaļasprieki un aizraušanās no darba brīvajā laikā? Par ko interesējies, kas Tevi iepriecina?

Mums ģimenē ir suns, un viss brīvais laiks tagad tiek veltīts sunim – pastaigas un suņa treniņi. Ar ģimeni laiku pa laikam ceļojam ārpus Latvijas vai apbraukājam skaistas vietas tepat, Latvijā.

 

Ko Tu novēlētu saviem potenciālajiem nākotnes kolēģiem, kuri vēl tikai domā par darbu Narvesen?

Nevajag baidīties no nezināmā! Viss uzreiz var nesanākt, bet ir jāmēģina un jāuzdrīkstas darīt jaunas lietas, tad viss izdosies! Esi pats savas dzīves noteicējs!

 

Ko novēli Narvesen 25. dzimšanas dienā? 
Daudz jaunu tirdzniecības vietu izveidošanu un daudz, daudz franšīzes ņēmēju, kuri vadīs šīs vietas un būs tajās vislabākie!

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin