DIMITRIJS, franšīzes ņēmējs no Rīgas

Kāds ir jūsu amats?

Es esmu franšīzes ņēmējs Āgenskalnā sirdī, tirdzniecības namā “Mellene”.

Cik ilgi strādājat Narvesen?

Kopumā Narvesen strādāju četrus gadus, kā franšīzes ņēmējs kopš 2019. gada. Savu franšīzi Rīgā, Āgenskalnā, vadu kopš 2020. gada.

Kāda ir bijusi jūsu izaugsme šajā uzņēmumā?

Savas gaitas Narvesen sāku kā pārdevējs, laika gaitā pierādīju sevi un savas darba prasmes, un man piedāvāja iespēju apgūt apmācības un attīstīties kā franšīzes ņēmējam. Pēc apmācībām atvēru franšīzi Āgenskalnā, TN “Mellene”.

Jūs Narvesen strādājat jau ilgus gadus, kas jums vislabāk patīk, strādājot šeit? 

Viens no iemesliem ir uzņēmuma izaugsme un tā sniegtās iespējas augt un attīstīties ikvienam, piemēram, sākt pašam savu biznesu un apgūt uzņēmuma vadīšanas prasmes. Viens no lielākajiem motivatoriem noteikti ir vienota komanda, kura strādā vienotā un plūstošā ritmā, kā arī atbalsts no kolēģiem – gan Atbalsta biroja, gan franšīzes ņēmējiem un viņu komandām, un protams, no savas komandas. Man patīk, ka strādājam kopā un dinamiski, palīdzam viens otram un uz ikvienu jautājumu varam saņemt atbildes. Mums ir lieliska komanda un klienti.

Kāds, Jūsuprāt, ir labas komandas noslēpums? Kas Jums vislabāk patīk attiecībās  ar Narvesen  komandu / kolēģiem?

Uzskatu, ka labas komandas noslēpums ir savstarpējā komunikācija, jo tikai kopā kā komanda varam sasniegt izvirzītos mērķus. Visā lielajā Narvesen komandā ir atvērta komunikācija un ikviens tiek novērtēts neatkarīgi no savas pozīcijas uzņēmumā. Mēs esam dažādi un atšķirīgi, taču katrs sniedz savu pienesumu komandai, kas nodrošina lielākas izaugsmes iespējas visiem kopā. Kolēģi ir atsaucīgi un neatsaka atbalstu, palīdzību un padomu, ja kādam tas ir nepieciešams. Pateicoties mūsu komandas darbam, es saņēmu Narvesen apbalvojumu “Labākais franšīzes ņēmējs” 2022. gadā.

Kura no uzņēmuma vērtībām jums ir vistuvākā un visvairāk asociējas ar Jūsu uzskatiem?

Es vienmēr domāju par šo vērtību: “Mēs domājam pozitīvi un tālredzīgi”, kas, manuprāt, sasaucas ar “Mēs strādājam ar prieku un peļņu”. Uzskatu, ka, neraugoties uz dažādiem izaicinājumiem darbā un dzīvē, vienmēr ir jācenšas saglabāt pozitīvu un tālredzīgu skatu, jo tas sagādā prieku par darbu un nodrošina peļņu. Es šīs vērtības saistu ne tikai ar profesionālo, bet arī ar privāto dzīvi – pozitīvi un tālredzīgi.

Vai darbs Narvesen ir mainījis arī kādu no jūsu agrākajiem uzskatiem un pieņēmumiem – par pārdevēja darbu, saskarsmi ar klientiem, uzņēmuma vērtībām, jebko citu?

Kad sāku šeit strādāt, mani pārsteidza šī uzņēmuma vērtības – ļoti cilvēcīgas un tajā pašā laikā vērstas uz biznesa attīstību. Varu teikt, ka šī vērtību sistēma ir mainījusi manus uzskatus par to, ka vērtībās balstīts bizness nodrošina labākus rezultātus. Vēl, strādājot šeit, man ir mainījušies uzskati par elastīgu darba stilu un dinamisku darba vidi – tos abus var apvienot, ja spēj pielāgoties pārmaiņām un apstākļiem.

Kādas, jūsuprāt, ir svarīgākās īpašības šajā darbā?

Aizrautība, pozitīva attieksme un atvērta savstarpējā komunikācija, jo mūsu klienti ir dažādi, ir dažādas situācijas un bieži notiek pārmaiņas. Piemēram, Covid-19 pandēmijas laikā bijā jābūt ļoti elastīgiem, jo mainījās cilvēku paradumi, notika pārmaiņas tirdzniecības nozarē, bija jāievēro ierobežojumi un citi negaidīti pavērsieni. Mūsu darbā ir svarīgi prast pielāgoties situācijām, reaģēt un ātri rīkoties.

Kura ir jūsu mīļākā maltīte Narvesen piedāvājumā?

Mana iecienītākā maltīte ir fokača ar vistas fileju un mocarellas sieru.

Kādi ir jūsu vaļasprieki un aizraušanās no darba brīvajā laikā? Kā uzturat darba un privātās dzīves līdzsvaru? Par ko interesējaties, kas jūs iepriecina?

Tā noteikti ir prasme plānot savu laiku, sadalīt vienmērīgi laiku darbam un atpūtai vai savām ārpusdarba aktivitātēm, kā arī prast pārplānot laiku, ja gadās neparedzētas situācijas, un neraizēties par pārmaiņām, bet attiekties pret tām pozitīvi.

Brīvajā laikā parasti nodarbojos ar aktīvo atpūtu – dodos uz sporta zāli, pastaigās un pārgājienos, uzturos svaigā gaisā. Vēl paplašinu savu redzesloku nekustamo īpašumu tirgū, apgūstot nekustamā īpašuma tirgus aktualitātes.

Kāds ir labākais padoms, ko kāds jums jebkad ir devis un ko novēlētu arī Narvesen kolēģiem?

Ir svarīgi nepadoties, jo darbs ar klientiem ir izaicinošs. Dari to, ko mīli, un mīli to, ko dari! Klienta sliktā diena nav tava sliktā dienā – uzņem tikai pozitīvu enerģiju no apkārtējiem!

Kāpēc Jūs citiem ieteiktu pievienoties Narvesen komandai?

Narvesen ir strauji augošs uzņēmums Latvijā, kurš piedāvā dinamisku darba vidi un izaugsmi, fantastiskus un atvērtus kolēģus, kuri gatavi vienmēr atbalstīt. Esam uz vērtībām balstīta komanda un cienām viens otru, mūsu savstarpējā galvenā vērtība ir “Mēs runājam viens ar otru, nevis viens par otru”. Tā ir iespēja attīstīt un vadīt savu biznesu uzņēmumā, kuram ir sistematizēti procesi un izaugsme, saņemt pieredzējušu franšīzes ņēmēju atbalstu un pilnveidot sevi.

Kāds būtu jūsu novēlējums valsts svētkos?

Latvijas svētkos novēlu latviešiem atcerēties savus senčus un viņu uzvaras un svinēt tās gan Latvijā, gan ārpus tās.

Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.

Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt,

Jo, zaudējis Latviju, tu zudīsi pats!

/J. Jaunsudrabiņš/

 

Kā jums patīk pavadīt valsts svētkus un kā tos plānojat svinēt šogad? 

Valsts svētki ir lielisks laiks, lai izjustu patriotismu, kuru ikdienā tik bieži neizjūtam. Šogad, līdzīgi kā citus gadus, ar tuviniekiem svinēsim tos pie Brīvības pieminekļa ar Latvijas karogu rokās un dosimies pastaigās pa Vecrīgas ielām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin