Dace “Reitan Convenience Latvia” Valdes priekšsēdētāja

Kā Tu nonāci Narvesen? Vai tā bija apzināta izvēle?

Dace: Jā, tā bija apzināta izvēle. Narvesen es nonācu 2019. gada 1. aprīlī. Man piedāvāja darbu uzņēmumā, kurš meklē mazumtirdzniecības tīkla vadītāju, taču neminēja konkrētu tīklu, tāpēc atteicos. Pēc pāris mēnešiem mani uzrunāja atkārtoti, sakot, ka šo pozīciju piedāvā Narvesen. To izdzirdot, uzreiz piekritu. Es patiešām gribēju tur nokļūt, jo uzņēmums ir labi zināms, un tam piemīt augsta vērtību kultūra.

 

Kāda ir bijusi Tava izaugsme šajā uzņēmumā?

Šajā uzņēmumā esmu izaugusi tieši kā vadītāja, attīstot un pilnveidojot savas vadības prasmes: esmu attīstījusi vērtībās balstītas vadītprasmes un ieguvusi lielu pieredzi pārmaiņu vadībā. Ienākot uzņēmumā, man bija jāapvieno divas organizācijas – “Narvesen” un “Caffeine”, kuru darba struktūra un arī darbinieku vecuma grupas ir ļoti atšķirīgas. Covid-19 laikā un līdz ar Krievijas karu Ukrainā būtiski pilnveidoju savas prasmes krīzes vadībā un uzņēmuma integrācijā, jo bija jāmeklē risinājumi un jāpielāgojas dažādām situācijām.

 

Kas Tev vislabāk patīk, strādājot Narvesen?

Pirmkārt, tie ir cilvēki, kurus esmu satikusi gan Latvijā, gan Baltijā un Skandināvijā. Man ir sajūta, ka visi esam viena liela ģimene. Otrkārt, tā ir organizācijas kultūra un vēlme skatīties nākotnē, attīstīt ilgtspējas stratēģiju un centienus, kā arī kopā darīt sabiedrību un pasauli labāku. Darbs mani iedvesmo arī paplašināt savu redzesloku un prasmes ārpus uzņēmuma.

 

Kas ir Tavs mīļākais pienākums ikdienas darbā? Kuru notikumu Tu gaidi ar nepacietību?

Visvairāk man patīk iespēja tikties ar cilvēkiem. Milzīgu prieku man sagādā tikšanās ar mūsu franšīzes ņēmējiem un darbiniekiem visās mūsu tirdzniecības vietās, aprunāšanās par to, kā viņiem iet un kā viņi jūtas. Mani iedvesmo lielie, platie smaidi darbinieku sejās, ko saņemu, kad uzdodu šādus jautājumus. Šie smaidi rada pārliecību, ka, neskatoties uz izaicinājumiem, mēs visi kopā ejam pareizajā virzienā un viss būs labi.

 

Kura no uzņēmuma vērtībām Tev ir vistuvākā un sagādā vislielāko gandarījumu?

Viena no vērtībām, kas mani personīgi uzrunā visvairāk, ir cilvēki un tas, ka strādājam ar prieku. Uzņēmuma galvenā vērtība ir cilvēki. Mēs, Narvesen, nepārkāpjam cilvēciskās vērtības. Vēl viena man ļoti tuva vērtība ir uz sadarbību vērsta komunikācija – mēs runājam viens ar otru, nevis viens par otru. Ja kādam iet labāk, izdodas paveikt kaut ko efektīvāk, mēs vēršamies viens pie otra un apjautājamies, kā izdevies to paveikt, lai saprastu, ko no tā var iemācīties un kādas jaunas zināšanas var iegūt. Vēl varu minēt, ka ar ārzemju kolēģiem regulāri apmaināmies ar pieredzi un zināšanām, lai paaugstinātu savu profesionālo kompetenci.

 

Vai darbs Narvesen ir mainījis arī kādu no taviem agrākajiem uzskatiem un pieņēmumiem – par pārdevēja darbu, saskarsmi ar klientiem, uzņēmuma vērtībām, jebko citu?

Viena no vērtībām, kas noteikti nav mainījusies – klients ir mūsu vērtība, un mums jādara viss iespējamais, lai viņš pie mums atgrieztos atkal un atkal. Tas man vienmēr ir biji svarīgi. Savukārt tas, kas ir mainījies kopš ienākšanas šajā uzņēmumā, ir mani uzskati par vērtībām uzņēmuma kultūrā, par to nozīmi, nostiprināšanos un iedzīvināšanu uzņēmuma ikdienā. Tieši vērtību nostiprināšana ikdienā ir tā, kas rada labvēlīgu un pozitīvu darba vidi.

 

Kādas, tavuprāt, ir svarīgākās īpašības šajā darbā?

Manuprāt, svarīgākā īpašība šajā darbā ir mīlestība pret cilvēkiem. Bez tās ir ļoti grūti strādāt. Ir vajadzīga empātija, jāmāk pielāgoties dažādām situācijām, dažādiem cilvēkiem. Vēl ļoti svarīga ir mīlestība pret savu darbu – ir jāmīl tas, ko tu dari, un jāvēlas sniegt klientam labāko servisu atbilstoši situācijai. Svarīgi, lai cilvēks būtu laimīgs, pozitīvs un priecātos par sevi brīžos, kad ir izdevies atrast labāko risinājumu, jo klients to jūt.

 

Kura ir Tava mīļākā uzkoda Narvesen piedāvājumā?

Mans šī brīža favorīts ir miksētas gaļas kebabs. Iesaku pamēģināt, tas tiešām ir ļoti gards un sulīgs! Bieži vien, ejot pusdienās, man ir grūti turēties pretī šim kārdinājumam.

 

Kādi ir Tavi vaļasprieki un aizraušanās no darba brīvajā laikā? Par ko interesējies, kas Tevi iepriecina?

Man ļoti patīk daba, tas palīdz atjaunot enerģiju un spēkus. Arī ceļošana. Esmu aizrāvusies ar puķu audzēšanu. Protams, arī lieliskas grāmatas! Vasaras vakaros labprāt lasu starp ziediem uz savas mājas terases. Tas ir labākais veids, kā atpūsties. Savukārt ziemā man patīk lasīt grāmatu, ieritinoties siltā sedziņā ar krūzi karstas kafijas.

 

Ko Tu novēlētu saviem potenciālajiem nākotnes kolēģiem, kuri vēl tikai domā par darbu Narvesen?

99,9% mazumtirdzniecībā strādājošo cilvēku man ir teikuši, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņi izvēlas šo nozari, ir dinamiska vide. Tāpēc arī potenciālajiem kolēģiem novēlu meklēt dinamisku vidi, aizrautīgus un enerģiskus kolēģus. Mēs, Narvesen komanda, noteikti tādi esam! Mēs mīlam čakli strādāt un sasniegt visu, ko vēlamies!

 

Kāds būtu Tavs novēlējums Narvesen 25. dzimšanas dienā? 
Es novēlu uzņēmumam būt tikpat radošam, turpināt iepriecināt savus klientus ar gardiem produktiem, kafiju un brokastu piedāvājumiem, kā arī būt pa ceļam katram savam klientam! Spēt iepriecināt un radīt pozitīvas emocijas klientiem un komandai, radīt klientiem vēlmi vienmēr atgriezties pie mums.

 

Kas, tavuprāt, ir veiksmes noslēpums, lai uzņēmums sekmīgi darbotos tik ilgus gadus? 

Katra veiksmīga uzņēmuma pamatā ir lieliska komanda, un mums tāda ir! Mūsu uzņēmuma komandā ir aizrautīgi cilvēki, kuri ir gatavi jebkurā brīdī sanākt kopā un kopā arī meklēt risinājumus, kad tas ir nepieciešams.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin