Agita Audita nodaļas vecākā kontroliere-konsultante

Kā Tu nonāci Narvesen? Vai tā bija apzināta izvēle?

Agita: Jā, tā bija apzināta izvēle. Es sāku strādāt “Narvesen” 1997. gadā, no pirmās uzņēmuma atvēršanas dienas Latvijā. Bija sagadījies, ka tajā laikā biju bez darba, ieraudzīju sludinājumu, ka Latvijā ienāk jauns uzņēmums, kurā meklē darbiniekus. Aizsūtīju savu CV, un tā nu es te joprojām esmu. Audita nodaļā strādāju kopš 2006. gada.


Kāda ir bijusi Tava izaugsme šajā uzņēmumā?

Sāku strādāt kā pārdevēja, tad biju veikala vadītāja, bet vēlāk – pirmā franšīzes ņēmēja. Kad Latvijā sāka piedāvāt franšīzes ņēmēju pozīcijas, tika izvēlēti trīs cilvēki, un es biju viena no tiem. No sākuma nezināju, kas mani sagaidīs, bet nolēmu riskēt un uzņemties franšīzes ņēmēja pienākumus, un man tas arī veiksmīgi izdevās.


Kas Tev vislabāk patīk, strādājot Narvesen?

Man patīk, ka uzņēmums “nestāv uz vietas”, tas nemitīgi aug, attīstās un mainās. Regulāri sagaida jauni izaicinājumi un ir iespējas izaugsmei, arī darba vide ir mainīga, un tajā nav rutīnas. Tie ir vieni no galvenajiem iemesliem, kāpēc man patīk šeit strādāt.


Kas ir Tavs mīļākais pienākums ikdienas darbā? Kuru notikumu Tu gaidi ar nepacietību?

Darba pienākumi ir dažādi, reizēm tas ir darbs pie datora, citreiz – tuvāki vai tālāki izbraukumi uz tirdzniecības vietām. Man ļoti patīk braukt uz tirdzniecības vietām ārpus Rīgas, doties komandējumos uz citiem Latvijas reģioniem. Cilvēki, ko satieku reģionos, man sagādā pozitīvas emocijas, un šie izbraukumi vienmēr ir interesanti, jo nezinu, kādus cilvēkus satikšu. Vēl manī prieku rada jauno franšīzes ņēmēju apmācības, kuru laikā es dalos zināšanās un savā pieredzē.


Kura no uzņēmuma vērtībām Tev ir vistuvākā un sagādā vislielāko gandarījumu?

Es domāju, ka katrā uzņēmuma vērtībā ir kaut kas, ko noteikti varu attiecināt uz sevi. Man laikam vislabāk patīk, ka uzņēmumā cilvēki domā pozitīvi un tālredzīgi. Vienmēr, kad ieviešam kaut ko jaunu, domājam un sakām, ka viss izdosies, skatāmies uz to pozitīvi.


Vai darbs Narvesen ir mainījis arī kādu no Taviem agrākajiem uzskatiem un pieņēmumiem – par pārdevēja darbu, saskarsmi ar klientiem, uzņēmuma vērtībām, jebko citu?

Es teiktu, ka nevis mainījis, bet nostiprinājis manus uzskatus. Noteikti arī stiprinājis manu emocionālo izturību, jo, strādājot ar klientiem, ir jābūt ļoti elastīgam, ir jāmeklē dažādas pieejas, kā komunicēt ar klientiem un  kolēģiem. Augsti vērtēju uzņēmuma vērtību, ka runājam viens ar otru, nevis viens par otru. Risinājumus ātrāk var atrast, ja savā starpā sarunājas.


Kādas, Tavuprāt, ir svarīgākās īpašības šajā darbā?

Noteikti precizitāte, ir jābūt atvērtam un komunikablam. Spējai uzklausīt, sadzirdēt un saskatīt neredzamo. Jābūt drosmīgam pieņemt jaunus izaicinājumus.


Kura ir Tava mīļākā uzkoda Narvesen piedāvājumā?

Svaigi ceptas pekanriekstu maizītes. Labprāt nogaršoju arī mūsu jaunumus.


Kādi ir Tavi vaļasprieki un aizraušanās no darba brīvajā laikā? Par ko interesējies, kas Tevi  iepriecina?

Brīvajā laikā man patīk iet garās pastaigās dabā –  gar jūru vai  priežu mežu. Es lasu grāmatas, sākot ar psiholoģiskām grāmatām un beidzot ar trilleriem. Ziemas vakaros adu. Patīk uzņemt dabas foto.


Ko Tu novēlētu saviem potenciālajiem nākotnes kolēģiem, kuri vēl tikai domā par darbu Narvesen?

Narvesen ir stabils un drošs uzņēmums, tāpēc nevajag baidīties pieņemt jaunus izaicinājumus. Šeit ir karjeras iespējas, ir iespējams sevi attīstīt un pakāpties arī uz jaunām pozīcijām, ja vien pašam ir vēlme to darīt. Mums ir daudz apmācību, semināru un pasākumu, dažādas izaugsmes iespējas.


Ko novēli Narvesen 25. dzimšanas dienā? 
Neapstāties pie sasniegtā, bet turpināt virzīties uz priekšu un attīstīties! Izvirzīt jaunus mērķus, jo mēs kā laba komanda kopā varam sasniegt visu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin