Zemes stunda 26. martā! Pievienojies miljoniem cilvēku!

Sestdien, 26. martā, plkst. 20.30 miljoniem cilvēku visā pasaulē solidarizēsies un uz vienu stundu izslēgs apgaismojumu, lai parādītu savu apņemšanos dzīvot un rīkoties videi draudzīgāk. Arī Narvesen vides akcijas laikā uz stundu izslēgs ārējās fasādes apgaismojumus un logotipu gaismas kastes tirdzniecības vietās, kur tas iespējams. Piedāvājam vienkāršas idejas, kā ikviens, mainot ikdienas paradumus, var mazināt savu ietekmi uz vidi.

Mūsdienās arvien vairāk patērētāju mudina savus iecienītos uzņēmumus kļūt dabai draudzīgākiem, lai mazinātu krasās klimata pārmaiņas un bioloģiskās daudzveidības izmaiņas. Uzņēmumi, kļūstot videi draudzīgāki, gūst ne tikai energoresursu ietaupījumu, bet arī daudz jaunu iespēju uzņēmuma attīstībai un ilgtspējai.

Izglīto kolēģus

Ir daudz vienkāršu veidu, kā uzņēmumi, veicot kaut nelielas izmaiņas savā darbībā var izrādīt savu atbalstu pasaules nākotnei. Svarīgi ir ne tikai veikt konkrētas darbības, bet arī iesaistīt un mudināt darbiniekus, kolēģus un sadarbības partnerus pievērsties ilgtspējīgai domāšanai. Darbinieku un kolēģu izglītošana var veicināt lielāku atsaucību un iesaisti aktivitātēs, kas vērstas uz uzņēmuma ilgtspēju. Tā var būt speciālista pieaicināšana, izglītojošas vides filmas vai raidījuma noskatīšanās, piemēram, Zemes stundas rīkotāja Pasaules Dabas fonda (WWF) īsfilmas par to, kā cilvēku ikdienas paradumu maiņa var pozitīvi ietekmēt vidi.

Taupi elektroenerģiju

Elektroenerģijas patēriņu uzņēmumā visefektīvāk vari samazināt, veicot elektroenerģijas patēriņa auditu. Tā laikā var noteikt lielākos elektrības patērētājus darba vietā un apsvērt iespējas, kā samazināt elektroenerģijas patēriņu, neveicot lielus ieguldījumus un ietaupot izmaksas par enerģiju. Viena no iespējām, kā uzņēmums var samazināt enerģijas patēriņu ikdienā, ir izslēgt nevajadzīgās elektroierīces, kad tās netiek lietotas. Daudzas elektroierīces patērē elektrību arī tad, kad ir izslēgtas, taču turpina degt kāda lampiņa vai darbojas elektroniskais pulkstenis. Savukārt, kontrolējot apkures un dzesēšanas sistēmu vai samazinot gaisa kondicionieru lietošanu, uzņēmums var ievērojami ietaupīt.

Rīko kopīgas aktivitātes ar kolēģiem

Pasaules Dabas fonda (WWF) ieteikums, kā uzņēmums var piedalīties Zemes stundā, ir organizēt ar kolēģiem vienojošas aktivitātes, kas ir  dabai draudzīgas, piemēram, koka iestādīšanu vai filmu vakaru ar kādu dokumentālu filmu par dabu un maltīti ar pašu gatavotiem, dabai draudzīgiem ēdieniem. Būtiski ir gatavot tādus ēdienus, kuru pagatavošanai nav vajadzīgs liels energoresursu patēriņš. Kopā ar kolēģiem dabā pavadītā diena ir lielisks veids kā mazināt elektrības patēriņu, jo atrodaties ārpus darbavietas telpām.

Vides akcijā “Zemes stunda” katru gadu ir aicināts piedalīties ikviens pasaules iedzīvotājs un uzņēmums. Arī Latvijas uzņēmumi var solidarizēties ar pārējo pasauli – izslēgt ārējās fasādes logotipu apgaismojumu vai jebkādu citu apgaismojumu uzņēmuma teritorijā, ja tas ir iespējams. Tāpat uzņēmumi var izslēgt, piemēram, reklāmu vai stāvlaukumu apgaismojumu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin