Svinot Pasaules preses brīvības dienu, atlaide presei un informatīvi izglītojoša radio rubrika

  1. maijā visā pasaulē tiks atzīmēta Pasaules preses brīvības diena, kas ir preses un vārda brīvībai zīmīgs notikums ik gadu. Arī mēs, Narvesen, esam pārliecināti, ka preses brīvība ir demokrātiskas sabiedrības stūrakmens un var plaukt tikai tad, ja iedzīvotājiem ir pieejama uzticama informācija un viņi var izdarīt apzinātu izvēli.

 

Preses brīvība ir viena no Eiropas Savienības pamatvērtībām, it īpaši laikā, kad neatkarīga un objektīva informācija plašsaziņas līdzekļos ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Tāpēc jo liels ir prieks, ka šogad Eiropas Parlamenta deputāti sniedza galīgo apstiprinājumu jaunam tiesību aktam, kas aizsargās ES žurnālistus un medijus no politiskas vai ekonomiskas iejaukšanās. Saskaņā ar to dalībvalstīm būs jāaizsargā mediju neatkarība, turklāt būs aizliegta visu veidu iejaukšanās redakcionālos lēmumos.

 

Kopumā jaunais “Eiropas Mediju brīvības akts” aizsargās redakcionālo neatkarību, nodrošinās sabiedrisko mediju neatkarīgu darbību, garantēs mediju īpašumtiesību pārredzamību, nodrošinās aizsardzību tiešsaistē un ieviesīs citus uzlabojumus.

 

Arī Narvesen, svinot Pasaules preses brīvības dienu un aicinot klientus novērtēt drukātās preses kvalitāti un nozīmīgumu, ir parūpējies par vairākiem īpašiem piedāvājumiem, kas iepriecinās gan lielos, gan mazos lasītājus.

  • maijā visās Narvesen tirdzniecības vietās, izņemot Arēna Rīga un VAS Starptautiskā Lidosta Rīga tirdzniecības vietas, varēs iegādāties jebkuru preses izdevumu ar 50% atlaidi.
  • Tāpat no 30. aprīļa līdz 8. maijam mazāko lasītāju priekam varēs iegādāties divu bērnu žurnālu komplektu ar klāt pievienotām rotaļlietām par viena žurnāla cenu. Pavisam būs pieejami 6 komplekti: Ledus Sirds, Spidy (Spiderman), Vāģi, Vinnijs Pūks, Princeses un Donalds Daks.
  • Savukārt no 29. aprīļa līdz 3. maijam aicinām kopā ar “Radio SWH” īsi pēc plkst. 13.00 klausīties rubriku “Par neierobežotu preses brīvību”, kurā dzirdēsiet nozares ekspertu viedokļus un aktuālas sarunas par mediju brīvību un to ietekmējošiem aspektiem.

 

Pasaules preses brīvības diena pēc UNESCO iniciatīvas tiek atzīmēta kopš 1994. gada, atgādinot, ka preses brīvība joprojām ir apdraudēta – daudzās valstīs žurnālisti strādā ļoti sarežģītos apstākļos, kur par brīvas domas paušanu var samaksāt ar dzīvību.

 

Svinēsim Pasaules preses brīvības dienu un stiprināsim mūsu pamatvērtības kopā!

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin