Narvesen turpmāk izmantos tikai ekoloģiski audzētas kafijas pupiņas

Lai mazinātu cilvēku saimnieciskās darbības sekas, kas rodas, audzējot kafiju, no 2024. gada 26. maija Narvesen saviem klientiem piedāvās kafiju, kas gatavota tikai no ekoloģiski audzētām kafijas pupiņām.
Jaunās Narvesen kafijas pupiņas tiek audzētas Kolumbijā un Hondurasā ar videi draudzīgām metodēm kafijas saimniecībās, kurām ir piešķirts organiskas kafijas audzēšanas sertifikāts. To audzēšanas procesā augsne tiek bagātināta tikai ar bioloģisku mēslojumu, piemēram, pupiņu mizām un kompostu. Šāds pupiņu audzēšanas process būtiski samazina gan apkārtējai videi nodarīto kaitējumu kafijas pupiņu audzēšanas vietās, gan ļauj izaudzēt kvalitatīvākas kafijas pupiņas, kas jūtams arī kafijas garšā.
“Kafija ir viens no klientu vidū visiemīļotākajiem Narvesen produktiem, tādēļ pēc iespējas ātrāka pāreja uz ekoloģisku kafiju bija pašsaprotama. Ceram, ka no mūsu uzņēmuma piemēra iedvesmosies arī citi kafijas tirgus dalībnieki un videi draudzīgu produktu izmantošana jau tuvākajā nākotnē būs ierasta prakse,” norāda SIA Reitan Convenience Latvia (Narvesen un Caffeine) valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.
Kafijas pupiņu maisījums, kas turpmāk tiks izmantots kafijas un kafijas dzērienu pagatavošanā Narvesen tirdzniecības vietās visā Latvijā, sastāv no 70% Hondurasā audzētas ekoloģiskas kafijas un 30% Kolumbijā audzētas ekoloģiskas kafijas. Kafijas pupiņas ir tumši grauzdētas, un no tām pagatavotajā dzērienā jaušamas šokolādes un karameles garšas notis. Aicinot Narvesen apmeklētājus iepazīties ar jaunās kafijas garšu, no 26. maija līdz 22. jūnijam Narvesen tirdzniecības vietās visā Latvijā baltai kafijai īpaša cena – tikai 1,50 eiro! Nāc un izbaudi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin