Narvesen jau septīto gadu atbalsta jauniešu motivācijas programmu “MOT”, novirzot 20 000 eiro

Šogad ikgadējā ziedojumu kampaņā jauniešu motivācijas programmai “MOT” novirzīti 20 000 eiro, pateicoties Narvesen klientu atbalstam ikgadējā ziedojuma kampaņā. Visa gada garumā klienti varēja iegādāties karstos dzērienus īpašā dizaina XL krūzēs, tādā veidā atbalstot Latvijas jauniešus. No katra pirkuma novirzīti 3 centi jauniešu motivācijas programmas atbalstam.

 Narvesen atbalsta “MOT” jau kopš pirmās dibināšanas dienas Latvijā, sniedzot ne tikai finansiālu palīdzību, bet arī aktīvi piedaloties dažādās aktivitātēs. Uzņēmums kļuvis par galveno “MOT” jauniešu motivācijas mēneša atbalstītāju, iepriecina jauniešus ar karstajiem dzērieniem, piedalās “MOT” entuziastu saietos un ik gadu rīko ziedojumu vākšanas kampaņu jauniešu programmas īstenošanai.

“Katru gadu Narvesen komanda ar lielu aizrautību un prieku īsteno dažādas aktivitātes “MOT” atbalstam, jo jaunieši ir mūsu nākotne un mums ir svarīgi, lai jaunieši izjustu atbalstu un iespējas izaugsmes ceļā. Esam pārliecināti, ka, stiprinot jauniešu mentālo veselību, palīdzot izprast dzīves vērtības, iedvesmojot būt drosmīgiem un atvērtiem dzīvei un līdzcilvēkiem, kā arī veicinot iekļaujošu un pieņemošu sabiedrību, mēs veidojam stiprāku nākotni un Latvijas sabiedrību,” saka Dace Dovidena, SIA “Reitan Convenience Latvia” valdes priekšsēdētāja.

Vairāki Narvesen darbinieki ir kļuvuši arī par brīvprātīgajiem treneriem, iedvesmojot jauniešus rūpēties par savu mentālo veselību un nākotni. Vita Breidaka, MOT padomes locekle un SIA Reitan Convenience Latvia ilgtspējas vadītāja saka: “Vissvarīgākā MOT ir sociālā misija – veidot stipru jaunatni, kas iekļauj ikvienu. Stiprinot jauniešu mentālo veselību, tiek novērsta atstumšana, apsmiešana, vardarbība, atkarību izraisošo vielu lietošana, garīga rakstura problēmas un noziedzība. MOT treneri katru gadu vada noteiktu skaitu MOT nodarbību, kuru centrā ir jauniešu, un kuru laikā MOT treneri dalās ar vienkāršām dzīves vērtībām, kur katrs var saskatīt sevi un sev svarīgo.”

Iegūtos līdzekļus “MOT” nākamgad plāno izmantot, lai turpinātu īstenot pamatskolas programmu 7.–9. klašu skolēniem un paplašinātu to, ieviešot motivācijas programmu arī vidusskolas 10.–12. klašu skolēniem. Savukārt, lai veicinātu veselīgas un pozitīvas attiecības jauniešu starpā, nākamgad pirmo reizi tiks rīkota diena “Drosme rūpēties”. Šī ir jauna iniciatīva, kuras mērķis ir aicināt rūpēties vienam par otru, sniegt palīdzību citiem, kad tas ir nepieciešams, neprasot un negaidot neko pretī, jo kopīgs atbalsts spēj radīt pozitīvas pārmaiņas sabiedrības labklājībā. Tiks turpinātas arī pārējās programmas aktivitātes, lai veicinātu jauniešu emocionālo veselību un uzlabotu savstarpējās attiecības.

Latvijai ir augstākais pāridarījumu indekss skolās starp OECD valstīm un kādu no pāridarījumu veidiem vismaz reizi mēnesī izjutuši 29% Latvijas skolēnu, kas ir augstākais rādītājs starp OECD valstīm, liecina decembra sākumā publiskotie Ekonomikas sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas “PISA 2022” pirmie rezultāti. Rezultāti norāda, ka 28% Latvijas skolēnu savā skolā ir redzējuši vandālismu, 26% – jauniešu bandas, 23% – kautiņu, kurā kāds ir savainots, bet katrs piektais skolēns jeb 20% dzirdējuši viena skolēna izteiktus draudus izrēķināties ar citu skolēnu. 12% skolēnu redzējuši, ka skolā tiek ienests šaujamierocis vai nazis.

“MOT” pēdējo trīs gadu laikā ir paplašinājuši savu darbību visā Latvijā, un 2023. gada septembrī “MOT” treneru apmācībām pievienojās vēl 100 jauni treneri, šobrīd jau 409 brīvprātīgajiem treneriem strādājot ar 18 000 jauniešu 80 skolās.
“MOT” ir jauniešu motivācijas programma, kas darbojas preventīvi, lai mazinātu un novērstu Latvijā aktuālu problēmu – jauniešu mentālās veselības izaicinājumu, mobinga, noziedzības un dažādu atkarību risku – cēloņus. Programmas koncepta pamatā ir vēlme veidot drošāku sabiedrību, stiprinot jauniešu izpratni un drosmi – drosmi dzīvot, rūpēties un pateikt nē. Programma izveidota Norvēģijā pirms 25 gadiem un pēc vienādiem principiem šobrīd darbojas arī Dānijā, Dienvidāfrikas Republikā un Taizemē. Vairāk par “MOT”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin