Arī šogad Zemes stundā Narvesen paudīs atbalstu dabas aizsardzībai un ilgtspējīgai attīstībai

Šī gada 23. martā plkst. 20.30 Pasaules Dabas Fonds jau 17. reizi aicina ikvienu iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldību veltīt savu uzmanību Zemei un simboliski izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai kopīgā vienotības brīdī izgaismotu dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā un iedvesmotu arī citus rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām. Arī Narvesen, paužot atbalstu klimata pārmaiņu apturēšanai un dabas resursu saudzēšanai, piedalīsies Zemes stundā, izslēdzot ārējās fasādes apgaismojumus un logotipu gaismas kastes visās tirdzniecības vietās, kur tas ir iespējams.

 Kā norāda Pasaules Dabas fonds, mūsu Zeme jau ir sasilusi par 1,1°C, salīdzinot ar līmeni pirms rūpnieciskā laikmeta. Šādi turpinot, mēs līdz 2030. gadam varam sasniegt kritisko 1,5°C robežu. Tāpēc nākamie septiņi gadi ir izšķiroši mūsu visu nākotnei – mums ir jāierobežo globālās temperatūras pieaugums, nesasniedzot 1,5°C, lai izvairītos no neatgriezeniskām sekām, kas ietekmētu visu sabiedrību un ekonomiku.

Būtisks sabiedrotais cīņā pret klimata krīzi ir daba, tomēr mēs zaudējam dabu satraucošā un vēl nepieredzētā ātrumā, apdraudot daudzas sugas un pakļaujot sevi lielām briesmām, jo riskējam zaudēt savas mājas un pašu nepieciešamāko, piemēram, pārtiku, tīru ūdeni un dzīvošanai piemērotu vidi. Tāpēc mums ir jāizvirza par prioritāti dabas atjaunošana, kā arī globālās sasilšanas ierobežošana, lai līdz 2030. gadam mums būtu vairāk dabas, nekā tas ir šobrīd. Šobrīd vairāk nekā jebkad agrāk pasaulei ir jāapvienojas, lai kopīgi rīkotos planētas labā.

Arī mēs, Narvesen, ticam, ka ilgtspējīga domāšana ir veids, kā sniegt savu ieguldījumu nākotnes attīstībā un mazināt savas darbības ekoloģisko nospiedumu vidē. Pērn, piedaloties Zemes stundā un samazinot elektroenerģijas patēriņu uz vienu stundu, Narvesen tirdzniecības vietās tika ietaupīti aptuveni 100 kW elektrības. Tomēr elektroenerģijas taupīšana nav galvenais iemesls dalībai Zemes stundā. Piedaloties šajā akcijā, mēs parādām, ka mums rūp apkārtējā vides un dabas resursu taupības jautājumi. Mēs paužam uzņēmuma nostāju un gatavību apstāties ikdienas skrējienā, lai aizdomātos par apkārtējo vidi un mūsu ietekmi uz to, jo mums rūp pasaules nākotne.

Zemes stunda tika aizsākta 2007. gadā, vairāk nekā diviem miljoniem cilvēku Sidnejā uz stundu izslēdzot apgaismojumu. Gadu laikā Zemes stunda ir kļuvusi par globālu akciju, kurā piedalās iedzīvotāji, pašvaldības, uzņēmumi un organizācijas no vairāk nekā 190 valstīm, lai aktualizētu vides aizsardzības, klimata un ekoloģijas jautājumus.

Arī Latvijas uzņēmumi var solidarizēties ar pārējo pasauli – izslēgt ārējās fasādes logotipu apgaismojumu vai jebkādu citu apgaismojumu uzņēmuma teritorijā, ja tas ir iespējams. Tāpat uzņēmumi var izslēgt, piemēram, reklāmu vai stāvlaukumu apgaismojumu.

Plašāka informācija par akciju pieejama šeit.

Aicinām ikvienu pievienoties Zemes stundai, jo kopā mēs padarām ikdienu mazliet vieglāku un pasauli nedaudz labāku!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin