Grauzdētava

Ko sola Jaunais gads? Mūsdienīga zīlēšana kafijas putiņās

Gada pēdējās nedēļas un jauna gada sākums jau izsenis ir vispiemērotākais laiks nākotnes pareģošanai, kad cilvēki mēģina pavērt noslēpumainības priekškaru un ielūkoties nezināmajā, ko nesīs nākamais gads. Kafijai dažādos zīlēšanas rituālos ir gadsimtiem senas, bagātīgas tradīcijas. “Narvesen kafijas klubs” Jaunajā gadā vēl visiem veiksmi, vēlmju piepildīšanos un aicina ielūkoties nākotnē, zīlējot kafijas putiņās!

Senas tradīcijas – mūsdienīgs izpildījums

Taseogrāfija jeb nākotnes pareģošana pēc kafijas biezumu, tējas lapiņu vai vīna nosēdumu veidotā zīmējuma ir gadsimtiem sena. Zīlēšana kafijas biezumos bija pazīstama jau 16. gadsimtā Turcijā, no kurienes tā izplatījās Grieķijā, arābu pasaulē, Tuvajos Austrumos un Krievijā. Mūsdienās nākotni lasa arī citu dzērienu – karstās šokolādes, alus, pat sulas – atstātajās pēdās. Tāpēc kafijas putiņas, kas nosēžas uz kapučīno tases vai aromātiskas melnas kafijas krūzītes sāniem, ir tikpat labs zīlēšanas materiāls kā biezumi.

Tradicionāli zīlēšanai izmantota turku kafija, jo tā, pareizi pagatavota, atstāj ļoti biezas nogulsnes. Nākotnes pareģošanai 21. gadsimta gaumē jāizvēlas stipra, samtaina kafija – tas ir svarīgi, jo “plānai” kafijai izteiksmīgu putu un paliekošu nosēdumu nebūs. Zīlēšanai lieliski piemērots ir gaisīgs kapučīno ar uzputotu pienu, kas radīs papildu kārtu uz krūzītes sieniņām.

Ļauj Visumam uzzināt tavas vēlmes

Katra zīlēšana ir vesels rituāls, un nākotnes pareģošana kafijas putiņās nav izņēmums. Kafiju vēlams malkot no krūzītes ar baltu iekšpusi, lai skaidrāk redzētu putiņu simbolus. Jāpiebilst, ka zīlēšana veiksmīgi izdosies arī papīra krūzītē. Kafijas dzeršanas laikā vien jādomā par to, ko vēlies uzzināt. Kad pēdējais malks izdzerts, ļauj putiņu nosēdumiem nedaudz nožūt un iedomājies vēlēšanos – tas ir ļoti svarīgi, jo zīlēšana atklās, vai šī vēlme piepildīsies. Māņticīgie uzskata, ka nākotni nevajadzētu lasīt pašam savā krūzītē, tomēr mūsdienu praksē tas netiek uzskatīts par šķērsli – cilvēki kļuvuši daudz patstāvīgāki, turklāt kafijas pauzi mēdz izbaudīt sev piemērotā dienas laikā, nereti pa ceļam vienatnē. Ja zīlē kādam citam, izmanto šo laiku, lai patērzētu ar cilvēku un uzzinātu, kāpēc nākotne viņu satrauc.

Spēles laukums – kafijas krūzīte

Ir vairāki veidi, kā interpretēt krūzītē redzamo. Visbiežāk pieņemts uzskatīt, ka krūzītes dibenā redzamie simboli ir pagātnes atbalsis, figūras krūzītes vidusdaļā – šī brīža situācijas atspoguļojums, bet augšējā lokā pie maliņas nolasāmi nākotnes vēstījumi.

Savukārt iztēlojoties vertikālu dalījumu, simbolus krūzītes kreisajā pusē interpretē kā nepatīkamus notikumus, bet labajā pusē – kā priecīgus un vēlamus. Svarīgi ievērot, ka atskaites punkts, no kura krūzīte tiek dalīta zonās, vienmēr ir osiņa, pagriežot to pret sevi. Mūsdienu līdzi ņemamajās krūzītēs tāds atskaites punkts var būt ērtākā vieta, kur novieto roku, turot krūzīti.

Un vēl – ja krūzīte, kas nolikta uz galda vai paliktņa, atstāj uz tā nevainojamu apļa nospiedumu, tas nozīmē, ka viss iecerētais piepildīsies!

Ko meklēt kafijas putiņu nogulsnēs?

Ieskatoties pamanīsi putiņu nogulsnēs dažādus tēlus vai simbolus, kas ir brīnišķīga augsne interpretācijai. Tie var būt priekšmeti, cilvēki, dzīvnieki, burti, ģeometriskas figūras, simboli, kas atveido domas, jūtas, instinktus. Iedvesmu simbolu nolasīšanai var smelties vēsturē, mākslā, popkultūrā, dabā. Katrs šos attēlus redz un saprot citādi, tāpēc ne velti mēdz teikt, ka vienīgais priekšnoteikums zīlēšanai kafijas tasē ir paša lasītāja iztēle un intuīcija. Protams, nenāks par ļaunu pārzināt dažus vispārzināmus simbolus, kas populāri kopš 19. gadsimta beigām, kad zīlēšana kafijas biezumos kļuva par iecienītu izklaidi Lielbritānijas smalko ļaužu kafejnīcās.

Māja var nozīmēt tavu dzīvesvietu vai arī iekšējo dvēseles telpu: pārcelšanos uz jaunu mājokli vai svarīgas izmaiņas personības izaugsmē.

Tilts simbolizē ierašanos jaunā vietā; tas savieno notikumus un cilvēkus. Tilts tavā krūzītē var liecināt, ka beidzot uzzināsi neizprotamu notikumu slēpto jēgu.

Kalni – tā ir piepūle, šķēršļi, izaicinājumiem pilns mērķis. Taču atceries, ka no kalna virsotnes paveras brīnišķīga ainava!

Cilvēki parasti nozīmē reālus cilvēkus zīlētāja dzīvē. Jo skaidrāk redzamas noteiktas iezīmes – matu garums, deguna lielums, brilles utt., jo ticamāk, ka runa ir par kādu konkrētu cilvēku.

Dzīvnieki simbolizē cilvēku īpašības, kuru zīlētājam pietrūkst vai ir par daudz.

Lidmašīna, kuģis, automašīna vai citi transportlīdzekļi – ceļojums, pārvietošanās, atvaļinājums, pārcelšanās uz citu valsti, viesis no tālienes, arī simbolisks ceļojums personības izaugsmē.

Putns nozīmē ziņas, bet putna lielums – šo ziņu nozīmi. Ja putns atrodas krūzītes centrā, tas simbolizē jaunumus, kas maina dzīvi.

Pildspalva vai zīmulis – tiek rakstīta jauna nodaļa dzīvē, iespēja pārrakstīt likteni. Tas var arī simbolizēt profesiju, kas saistīta ar rakstīšanas mākslu.

Acs – simbolizē “ļauno aci”, sliktās enerģijas vai burvestības, melno maģiju vai cilvēkus, kuri grib nodarīt pāri. Taču modras acis nozīmē arī laikus pamanīt briestošās nepatikšanas un spēt no tām izvairīties.

Sirds – vai gan tā prasa komentārus? Mīlestības pilns gads!

Grauzdētava

Narvesen kafija - vienmēr izcila 100% Arabica kafija

Narvesen kafija – tā ir vienmēr izcila garša, kuras pamatā ir īpašs espreso maisījums no 100% Arabica pupiņām. Kolumbijas, Brazīlijas, Nikaragvas un Hondurasas pupiņas ir svaigi grauzdētas un nokļūst pie tevis jau pēc 30 dienām. Tā mēs vienmēr nodrošinām bagātīgu aromātu un garšu, ko pavada viegls skābums ar riekstu, karameles un tumšās šokolādes niansēm.

Neparastas sastāvdaļas kafijas tasē: kā ierastajam dzērienam dot jaunu garšu?

Piens, karamele, rieksti, šokolāde – ja kafija rīkotu ballīti, šie draugi noteikti būtu ielūgti. Tās ir klasiskas garšu kombinācijas, kas pazīstamas un iecienītas visā pasaulē. Bet ko darīt, ja ierastais dzēriens šķiet mazliet apnicis un garlaicīgs? Vasara ir īstais laiks piedzīvojumiem – arī jaunu garšas apvāršņu atklāšanai. Ko noteikti ir vērts izmēģināt, stāsta “Narvesen Kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kafija un pašsajūta: kā iecienītais dzēriens ietekmē veselību un garastāvokli?

Kurš gan nav izjutis tīkamu enerģijas pieplūdumu pēc labas kafijas tases! Tiesa, katram kafijas mīļotājam vismaz vienreiz ir nācies piedzīvot arī sirdsklauves vai roku trīcēšanu, ja gadījies iedzert par daudz iecienītā dzēriena. Vai kafija labvēlīgi ietekmē veselību un garastāvokli, vai tomēr nodara vairāk lieka nekā laba, stāsta “Narvesen Kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kā mājās pagatavot tiešām labu kafiju?

Mēdz teikt, ka viss ģeniālais ir vienkāršs. Arī labas kafijas pagatavošanai nevajag daudz – vien rūpīgi izvēlētu maltu vai pupiņu kafiju, ūdeni pareizajā temperatūrā un iemīļoto krūzīti. Tomēr jūsu kafija tikai iegūs, ja tās pagatavošanai veltīsiet nedaudz rūpības un pareizi strādāsiet ar pieejamo materiālu. Kā pagatavot tiešām labu kafiju mājas apstākļos, stāsta “Narvesen kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kafijas ceļvedis: populārākie kafijas dzērieni un to raksturi

Sen garām tie laiki, kad latvieši dzēra tikai melnu vai baltu kafiju. Ar katru gadu kafijas kultūra attīstās aizvien jaunā kvalitātē, un vietējās kafijas tirdzniecības vietas piedāvā spilgtus, neaizmirstamus garšas piedzīvojumus. Taču vēl joprojām ne viens vien kafijas automāta vai baristas priekšā samulst, ieraugot plašo piedāvājumu, kur dominē nosaukumi itāļu valodā.

Trīs veidi, kā kafija var ietekmēt tavu produktivitāti

Kafijas krūze lielai daļai strādājošo ir vitāli nepieciešama rīta žāvu atgaiņāšanai – tā mūs “ceļ” no rītiem, uztur modrus dienā un palīdz sakoncentrēties darba dienas izskaņā. Ik dienas kā darba devēju, tā darbinieku roka stiepjas pēc kāda kofeīna bagāta dzēriena, lai uzlabotu noskaņojumu un celtu enerģijas līmeni. Ne mazāk svarīgi, 70% kafijas cienītāju ir pārliecināti, ka atteikšanās no kafijas noteikti ietekmētu viņu darba spējas...

Kafijas testēšana: četri soļi, kā atrast savu iecienīto garšu

“Ja man jautā, kas ir laba kafija, es nevaru uz to viennozīmīgi atbildēt. Kas ir labs vienam, neder otram, tāpēc parasti saku – laba kafija ir tā, kas tev garšo. Vai ir kaut kas kvalitatīvāks? Jā, ir. Vai tev tas šķitīs labāks? Nav teikts,” saka “Narvesen Kafijas kluba” eksperts – barista Gatis Silenieks, skaidrojot, kā atrast tieši savām garšas kārpiņām baudāmāko kafiju.