Mums, kafijas burvības skartajiem, kafija nozīmē emocijas. Ja neatkarīgi no iecienītās garšu buķetes arī Tava kaislība ir kafija, Tu esi nonācis īstajā vietā. Ieklausīties sajūtās un atrast tām atbilstošāko kafiju Tev palīdzēs Narvesen kafijas klubs – jauna iniciatīva, kas radīta lai atklātu kafijas burvību un padarītu šo baudījumu par pašsaprotamu ikdienas rituālu ikvienam.

Narvesen kafijas kluba vadību uzņēmies Latvijas radošais barista Gatis Silenieks. Ar Gati kluba biedri dosies pa kafijas pupiņas brīnumaino ceļu līdz karsti kūpošam dzērienam, iepazīsies ar kafijas kultūru un tradīcijām, atklās svarīgāko, kas jāzina par kafijas kvalitāti, kā arī dos noderīgus un praktiskus padomus izcilas kafijas pagatavošanai.

Grauzdētava

Ko sola Jaunais gads? Mūsdienīga zīlēšana kafijas putiņās

Gada pēdējās nedēļas un jauna gada sākums jau izsenis ir vispiemērotākais laiks nākotnes pareģošanai, kad cilvēki mēģina pavērt noslēpumainības priekškaru un ielūkoties nezināmajā, ko nesīs nākamais gads. Kafijai dažādos zīlēšanas rituālos ir gadsimtiem senas, bagātīgas tradīcijas. “Narvesen kafijas klubs” Jaunajā gadā vēl visiem veiksmi, vēlmju piepildīšanos un aicina ielūkoties nākotnē, zīlējot kafijas putiņās!

Narvesen kafija - vienmēr izcila 100% Arabica kafija

Narvesen kafija – tā ir vienmēr izcila garša, kuras pamatā ir īpašs espreso maisījums no 100% Arabica pupiņām. Kolumbijas, Brazīlijas, Nikaragvas un Hondurasas pupiņas ir svaigi grauzdētas un nokļūst pie tevis jau pēc 30 dienām. Tā mēs vienmēr nodrošinām bagātīgu aromātu un garšu, ko pavada viegls skābums ar riekstu, karameles un tumšās šokolādes niansēm.

Neparastas sastāvdaļas kafijas tasē: kā ierastajam dzērienam dot jaunu garšu?

Piens, karamele, rieksti, šokolāde – ja kafija rīkotu ballīti, šie draugi noteikti būtu ielūgti. Tās ir klasiskas garšu kombinācijas, kas pazīstamas un iecienītas visā pasaulē. Bet ko darīt, ja ierastais dzēriens šķiet mazliet apnicis un garlaicīgs? Vasara ir īstais laiks piedzīvojumiem – arī jaunu garšas apvāršņu atklāšanai. Ko noteikti ir vērts izmēģināt, stāsta “Narvesen Kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kafija un pašsajūta: kā iecienītais dzēriens ietekmē veselību un garastāvokli?

Kurš gan nav izjutis tīkamu enerģijas pieplūdumu pēc labas kafijas tases! Tiesa, katram kafijas mīļotājam vismaz vienreiz ir nācies piedzīvot arī sirdsklauves vai roku trīcēšanu, ja gadījies iedzert par daudz iecienītā dzēriena. Vai kafija labvēlīgi ietekmē veselību un garastāvokli, vai tomēr nodara vairāk lieka nekā laba, stāsta “Narvesen Kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kā mājās pagatavot tiešām labu kafiju?

Mēdz teikt, ka viss ģeniālais ir vienkāršs. Arī labas kafijas pagatavošanai nevajag daudz – vien rūpīgi izvēlētu maltu vai pupiņu kafiju, ūdeni pareizajā temperatūrā un iemīļoto krūzīti. Tomēr jūsu kafija tikai iegūs, ja tās pagatavošanai veltīsiet nedaudz rūpības un pareizi strādāsiet ar pieejamo materiālu. Kā pagatavot tiešām labu kafiju mājas apstākļos, stāsta “Narvesen kafijas kluba” barista Gatis Silenieks.

Kafijas ceļvedis: populārākie kafijas dzērieni un to raksturi

Sen garām tie laiki, kad latvieši dzēra tikai melnu vai baltu kafiju. Ar katru gadu kafijas kultūra attīstās aizvien jaunā kvalitātē, un vietējās kafijas tirdzniecības vietas piedāvā spilgtus, neaizmirstamus garšas piedzīvojumus. Taču vēl joprojām ne viens vien kafijas automāta vai baristas priekšā samulst, ieraugot plašo piedāvājumu, kur dominē nosaukumi itāļu valodā.

Trīs veidi, kā kafija var ietekmēt tavu produktivitāti

Kafijas krūze lielai daļai strādājošo ir vitāli nepieciešama rīta žāvu atgaiņāšanai – tā mūs “ceļ” no rītiem, uztur modrus dienā un palīdz sakoncentrēties darba dienas izskaņā. Ik dienas kā darba devēju, tā darbinieku roka stiepjas pēc kāda kofeīna bagāta dzēriena, lai uzlabotu noskaņojumu un celtu enerģijas līmeni. Ne mazāk svarīgi, 70% kafijas cienītāju ir pārliecināti, ka atteikšanās no kafijas noteikti ietekmētu viņu darba spējas...

Kafijas testēšana: četri soļi, kā atrast savu iecienīto garšu

“Ja man jautā, kas ir laba kafija, es nevaru uz to viennozīmīgi atbildēt. Kas ir labs vienam, neder otram, tāpēc parasti saku – laba kafija ir tā, kas tev garšo. Vai ir kaut kas kvalitatīvāks? Jā, ir. Vai tev tas šķitīs labāks? Nav teikts,” saka “Narvesen Kafijas kluba” eksperts – barista Gatis Silenieks, skaidrojot, kā atrast tieši savām garšas kārpiņām baudāmāko kafiju.

Gatis Silenieks

Barista pēc aicinājuma. Pirms pieciem gadiem kafijas hobiju pārvērtis biznesā ar īpaši aprīkotu kafijas velosipēdu. Kafijas akadēmijā apmācījis vairāk nekā 100 jaunos baristas no visas Latvijas. Eksperta titulu regulāri “uzspodrina” –  tikko kā laureāts atgriezies no Tallin Coffe Festival 2019 Cupping sacensībām. Kofeīna formulu Gatis zina no galvas, arī nakts vidū pamodināts.

Eksperts
Narvesen kafijas sortiments

Narvesen gardo kafiju veido precīzi sabalansēts espresso sastāvs no rūpīgi atlasītām un svaigi grauzdētām kafijas pupiņām Pelican rouge grauzdētavā. Tās ir labākās itāliešu kafijas tradīcijas, tumšs un bagātīgs grauzdējums un karameļu, riekstu garšas nianses, kas tik patīkami smaržo un garšo tieši tavā krūzītē.

Espresso
Melna kafija
Balta kafija
Caffè latte
Cappuccino
Mochaccino
Šokolādes kakao
Riekstu cappuccino
Mandeļu latte
Zemeņu piena kokteilis

Mēs ticam, ka Narvesen ir garšīgākā līdzi ņemamā kafija, tāpēc mūsu solījums ir augsta kafijas kvalitāte.

Ļaujies savām sajūtām par visiem 100, izbaudot iecienīto dzērienu un izmēģinot jaunas kafijas garšas. Ja tev kafija negaršos, tev būs iespēja to apmainīt.

Kā tas notiek?

  • Ja, nogaršojot kafiju*, saproti, ka tev netīk kafijas garša, vērsies pie pārdevēja.
  • Pārdevējs izsniegs kuponu bezmaksas kafijas pirkumam – lai nobaudītu jebkuru citu karsto dzērienu jebkurā Narvesen veikalā.
  • Kupons derīgs 48 stundas.

* Izdzerta var būt ne vairāk kā 1/3 daļa no krūzītes!
Kupons netiek mainīts pret naudu.