Narvesen ar ikgadējo ziedojumu atbalsta programmu MOT un Latvijas jauniešus

Drosme rūpēties, drosme pateikt “nē” un drosme piepildīt savus sapņus – šīs vērtības Latvijas skolēniem palīdz apgūt motivācijas programma MOT. Arī šogad MOT atbalstam Narvesen novirzījis 32 899,56 eiro, kas daļēji iegūti arī ar klientu iesaisti – ziedojot ziedojumu kastītēs un iegādājoties kafiju īpašajās MOT XL krūzēs.

Motivācijas programma “MOT. Izvēlies drosmi!” ir 12 nodarbību cikls triju gadu garumā 7.–9. klašu skolēniem, kura ietvaros jaunieši mācās drosmi pateikt “nē” (atteikties no izvēlēm vai atkarībām, kas vēlāk dzīvē var traucēt piepildīt sapņus), drosmi dzīvot (atrast savu sapni un tiekties uz to) un drosmi rūpēties (palīdzēt līdzcilvēkiem, atbalstot arī vientuļos un atstumtos).

“Viena no Narvesen pamatvērtībām ir pozitīva, tālredzīga domāšana. Un viena no tālredzīgākajām lietām, ko iespējams darīt šodien, ir ieguldījums gudras, laimīgas un pozitīvas nākotnes sabiedrības veidošanā. Esam gandarīti, ka varam palīdzēt Latvijas jauniešiem apgūt dzīves prasmes, kas viņiem būs nepieciešamas, gan pieaugot un veidojoties par stiprām, neatkarīgām personībām, gan tālāk dzīves gaitās, veidojot profesionālo karjeru un privātas attiecības,” skaidro Dace Dovidena, SIA “Narvesen Baltija” valdes priekšsēdētāja.

2016. gadā programmā MOT iesaistījās piecas Latvijas skolas, bet šobrīd to ir jau 40 ar 7500 dalībniekiem visā Latvijā. MOT nodarbības notiek stundu laikā, un tās vada īpaši apmācīti brīvprātīgie MOT vēstneši, tostarp tādas sabiedrībā pazīstamas personības kā pianists Vestards Šimkus, hip-hop mūziķis Gacho, TV personība Renārs Zeltiņš, modele Beāte Stivriņa, ultramaratoniste Alma Vītola, pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis u. c.

MOT ir globāla organizācija, kas dibināta Norvēģijā pirms vairāk nekā 20 gadiem. To aizsāka norvēģu olimpiskie sportisti pēc Ziemas Olimpiskajām spēlēm 1994. gadā ar mērķi novērst sociāla rakstura problēmas sabiedrībā. Tulkojumā no norvēģu valodas “mot” nozīmē “drosme”. Šobrīd programmu MOT apgūst vairāki simti tūkstošu jauniešu Norvēģijā, Dānijā, Dienvidāfrikā, Taizemē un Latvijā. 

Vairāk par MOT programmu: mot.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin