Pauls Irbins, Mārtiņš Cīrulis un Diana Payton izaicina uzdrīkstēties dzīvot par visiem 100

7. Jūnijs, 2017
Pauls Irbins, Mārtiņš Cīrulis un Diana Payton izaicina uzdrīkstēties  dzīvot par visiem 100

Tikai nebaidoties no pieļautām kļūdām, nepārtraukti mācoties un iedvesmojoties no visa apkārtējā, kā arī turpinot iet uz priekšu pat par spīti citu cilvēku viedoklim, ir iespējams iesākto nevis vienkārši izdarīt, bet gan paveikt par visiem 100. Narvesen kopā ar bērnu zinātnes centra ZINOO veidotāju Paulu Irbinu, populāro slavenību frizieri Dianu Payton un talantīgo fotogrāfu Mārtiņu Cīruli mudina uzdrīkstēties dzīvot pilnvērtīgi, daloties padomos un pieredzē, kā piepildīt savus sapņus.

Pauls Irbins: Dzīvot par visiem 100, manuprāt, ir nemelot sev

“Jebkura pārliecība veidojas laika gaitā – satiekot interesantus cilvēkus, lasot grāmatas, ceļojot, mācoties, strīdoties, klausoties, uzdrīkstoties. Manu personību ir veidojuši dažādi ārēji apstākļi – gan piedzīvotie notikumi, gan satiktie cilvēki, gan arī tie, no kuriem iedvesmojos, piemēram, Stīvs Džobs, Īlons Masks un grupa Duft Punk. Tas viss manī ir atstājis nospiedumu. Manuprāt, dzīvot par visiem simts nozīmē nemelot sev. Ir jāapzinās lietas, ko mēs gribam sasniegt, savas stiprās puses, un jāapzinās arī savas vājās puses, par kurām, piemēram, man nav nemaz tik viegli skaļi runāt. Cenšos nebaidīties no saviem sapņiem, bet pakāpeniski iet uz tiem, tikai tā man ir izdevies izveidot pašpietiekamu un augošu sociālo uzņēmumu ZINOO, ar ko lepojos,” ar pārliecību saka zinātkāres centru ZINOO veidotājs Pauls Irbins. Paula ikdiena ir kļuvusi piesātināta ar jauniem notikumiem, zināšanām, cilvēkiem un problēmām, ar ko jāsastopas un jātiek galā pēc iespējas labāk. “Sieva, bērni, kalni, jūra, mūzika – tie ir mani spēka avoti ikdienā, kas palīdz un pārliecina uzdrīkstēties.” Savukārt tieši kafiju ar saldo krējumu un mazliet medu viņš min kā savu mazo starta signālu darbu sākumam, kas palīdz stāties priekšā gan šaubām, gan paveikt uzsākto pēc iespējas labāk.

“Šaubas uzdrīkstēties būs vienmēr, bet no tām nav jābaidās. Maza šaubu deva palīdzēs noturēt uzmanību uz izvirzīto mērķi,” uzskata Pauls. “Pirms kā liela, vienmēr saskaros ar šaubām. Reiz 17 gadu vecumā man uz mēnesi bija jāaizstāj maza eksporta uzņēmuma vadītājs, kas sākotnēji bija biedējoši nepaveicams darbs, bet tas atmaksājās, un tagad to uzskatu par savu pirmo sasniegumu.” Stāstot par saviem nākotnes izaicinājums, Pauls Irbins min Latvijā izgatavotas raķetes palaišanu 100 km augstumā. Ja to izdosies sasniegt, tad Latvija kļūs par 20. valsti pasaulē, kas pašu spēkiem nokļuvusi līdz kosmosam.

Diana Payton: Ja cilvēkam ir idejas, nav attaisnojuma nedarīšanai

“Lai gan man kā friziersalona īpašniecei ir pamatīga slodze un atliek maz brīva laika, savu darba ikdienu uzskatu nevis par apgrūtinājumu, bet gan dzīvesveidu. Tajā nepārtraukti mācos un pilnveidojos, jo esmu pārliecināta, ka tikai tā izdosies realizēt nospraustos mērķus,” uzskata Diana Payton, friziersalona Kitchen HairLab īpašniece. “Laikam varu sevi saukt par darbaholiķi, jo nekad neesmu miera stāvoklī. Tiklīdz pamostos, sāku darbu, jo dators man stāv pie gultas. Piemēram, gatavoju dienas plānu, komunicēju ar sadarbības partneriem, tad dodos uz salonu un strādāju līdz pat tumsai – viss atkarīgs no darāmo darbu apjoma. Tas ir smags darbs, bet es nevis nogurstu no klientiem, bet no viņiem iedvesmojos un gūstu daudz jaunu ideju. Tieši jaunu cilvēku satikšana un jaunu vietu apskatīšana mani iedvesmo.”

Diana stāsta, ka neapstājoties iešana pilnā jaudā viņu motivē, sasniegto mērķu redzēšana un nostādītie lielie nākotnes mērķi un idejas iedvesmo: “Zinu, ka pie lielākiem izaicinājumiem tikšu tad, kad būšu izpildījusi mazos, un ja cilvēkam ir idejas, manuprāt, visu ir iespējams realizēt, un nav attaisnojumu to nedarīt. Un galvenais – ja cilvēks ir laimīgs, tad viņš vienmēr sekos saviem mērķiem un kustēsies uz priekšu!”

Mārtiņš Cīrulis: Darīt no visas sirds

“Man ir paveicies, jo ikdienā nodarbojos ar to, ko mīlu, – fotografēšanu, ko daru ne tikai par visiem 100, bet vēl svarīgāk – no visas sirds. Savā darbā un ikdienā esmu atradis vislabāko formulu un vieglumu. Rīta posms man ir mierīgs, bet nozīmīgs procesam un rezultātam. Klausos mūziku, dzeru kafiju – pēdējā laikā melnu ar pienu, lasu e-pastus un domāju, plānoju veicamos darbus. Fotoaparāta pogas nospiešana ir jau rezultāts, bet ceļš līdz tam ir garš – tam man ir šie rīti, kad visu izdomāju, lai būtu pārliecināts par to, ko daru,” par savu dzīvesveidu stāsta viens no ievērojamākajiem fotogrāfiem Latvijā Mārtiņš Cīrulis. “Šobrīd esmu nopietni pievērsies vēsturiskam, antropoloģiskam projektam – 1000 Latvijas iedzīvotāju portretēšanai – ja Latvijā dzīvotu tikai 1000 cilvēki, kuri tie būtu. Tā ir vēsturiska liecība, kas dokumentē šī laika cilvēku un sajūtas. Man dod spēku apkārtējie cilvēki, kuri man tic. Šo projektu esmu nolicis kā šī gada lielāko prioritāti un mērķi. Neapstāšos, kamēr tas vēl būs procesā un netiks pabeigts!”

Mārtiņš stāsta, ka arī viņam ir gadījies pieļaut kļūdas, bet tās viņš saredz kā sastāvdaļu ceļā uz izaugsmi. “Manuprāt, lielākā uzdrīkstēšanās ir uzticēties savai sirdsbalsij, pat ja visi citi apstākļi saka pretējo. Es ticu tam, ko es iesāku un ko es daru. Iespējams, man palīdz mana spītība, pašpārliecinātība un lielie dzīves mērķi. Ja ceļā gadās grūtības, man galvā skan “iesākto nedrīkst pamest”. Es iztēlojos to brīdi, kad tiks sasniegts rezultāts. Tas ir kā likt puzli – savienojot mazākus gabaliņus, beigās izveidojas lielā bilde. Ja es sev noticu, tad arī rezultāts vienmēr sevi attaisno.”

“Ir dažādas lietas, bez kurām cilvēki nevar iedomāties savu ikdienu, kas viņus iedvesmo, motivē, palīdz ieslēgt savu starta pogu. Mūsdienās kafija daudziem cilvēkiem vairs nav tikai uzmundrinošs dzēriens, bet gan dzīvesveids un stāsts par emocijām. Iespējams, ikdienas steigā tas ir vienīgais brīdis tieši mums – pašiem ar savām domām, sajūtām, idejām un mērķiem. Vēlamies, lai laba un katra gaumei atbilstoša kafija iedvesmotu cilvēkus dzīvot par visiem 100. Tāpēc esam padomājuši, kā iepriecināt kafijas mīļus, radot dažādu dizainu kafijas krūzītes atšķirīgiem noskaņojumiem un gaumēm – tiem, kas vēlas justies neatkarīgi vai radoši, izpaust sievišķību vai vēlmi pēc minimālisma, tiem, kas ir kustībā vai izbauda mirkli,” teic Linda Sietiņa, Narvesen Latvija mārketinga daļas vadītāja.

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā