Jauniešu projekti aktīva dzīvesveida veicināšanai saņem 10 000 eiro

4. Jūnijs, 2015

Noteiktas piecas Latvijā aktuālākās jauniešu idejas aktīva dzīvesveida veicināšanai, kuras saņēmušas lielāko iedzīvotāju atbalstu Narvesen rīkotā projektu konkursa Diena kā piedzīvojums fināla balsojumā. Uzvarētāji kopumā saņems 10 000 eiro savu ideju īstenošanai, lai Rīgā un pārējos reģionos radītu jaunas iespējas ikvienam lietderīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku – labiekārtojot sporta laukumus, uzstādot āra trenažierus un pat radot īpašu telpu, kurā līdzās sporta aktivitātēm varēs baudīt mākslas izstādes.

Visbiežāk Diena kā piedzīvojums konkursā pieteiktās idejas aktīva dzīvesveida veicināšanai ir saistītas ar āra trenažieru uzstādīšanu un vingrošanas laukumu iekārtošanu. Vidzemē uzvaru izcīnīja biedrība Ozols un zīle, kura izveidos āra trenažieru laukumu Madonas novadā. Biedrība Levestes spicie no Zemgales konkursā piedalās jau otro gadu, un gūtā uzvara ļaus atjaunot Levestes ciema sporta laukumu, kur turpmāk notiks ielu vingrošanas nodarbības apkaimes jauniešiem un ārstnieciskā vingrošana senioriem. Savukārt Rīgas reģionā par uzvarētāju atzīta Latvijas Neredzīgo biedrība, kas Strazdumuižas ciematā pie Juglas ezera ierīkos vingrošanas laukumu, lai vietējiem iedzīvotājiem un jauniešiem ar redzes invaliditāti būtu iespēja iesaistīties fiziskās aktivitātēs.

Konkursa finālā netrūka arī unikālu un pašlaik aktuāliem sporta veidiem veltītu pieteikumu. Piemēram, Kurzemē uzvaras laurus plūca biedrība Mūsu ligzda, kas Saldus rajona Ezerē izveidos modernu volejbola laukumu, kurā sporta nodarbības varēs organizēt arī vietējā skola. Visinteresantākais projekts taps Latgalē, kur Rēzeknes Augstskolas absolventi Rēzeknē ierīkos Mākslas un sporta terasi, lai vienlaikus ar fiziskās formas stiprināšanu ikviens interesents varētu bagātināt savas zināšanas par mākslas pasauli.

Jauniešu projekti aktīva dzīvesveida veicināšanai saņem 10 000 eiro

“Konkurss Diena kā piedzīvojums ir izaicinājums un iespēja jauniešiem un tos atbalstošām organizācijām gūt vērtīgu pieredzi kā savu ideju pasniegt plašākai sabiedrībai un izcīnīt atbalstu tās īstenošanai. Tas ir nopietns darbs gan izstrādājot projektu, gan to popularizējot un galu galā arī ieviešot dzīvē. Ceru, ka ikvienam, kurš piedalījās mūsu konkursā, gūtā pieredze noderēs, lai nākotnē varētu sekmīgi aizstāvēt ikvienu savu mērķi. Savukārt tiem apņēmīgajiem, kuri šogad realizēs savas ieceres, novēlu, lai tas būtu tikai sākums katra uzvarētāja tuvākās apkaimes labiekārtošanā, vairojot iespējas kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku,” stāsta Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja un konkursa žūrijas locekle Katrīne Judovica.

Narvesen rīkotais konkurss Diena kā piedzīvojums labākos projektus jauniešu aktīva dzīvesveida veicināšanai kopā ar jauniešu organizāciju Avantis, radio Star FM un banku Citadele meklēja jau otro gadu. Šogad tika apkopotas 43 idejas no visas Latvijas, no kurām piecas labākās katrā reģionā piedalījās iedzīvotāju balsojumā internetā, lai noskaidrotu katram reģionam aktuālāko projektu, kas katrs saņems 2000 eiro.

Jauniešu idejas aktīva dzīvesveida veicināšanai var atbalstīt arī ziedojot līdzekļus projektu īstenošanai Narvesen tirdzniecības vietās izvietotajās Diena kā piedzīvojums ziedojumu kastītes.

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā