Izvēlies drosmi!

21. Novembris, 2018
Izvēlies drosmi!

Kas ir MOT?


MOT ir globāla organizācija, kas dibināta Norvēģijā pirms vairāk nekā 20 gadiem. Tulkojumā no norvēģu valodas “mot” nozīmē “drosme”. Šobrīd MOT programmu apgūst vairāki simti tūkstoši jauniešu Norvēģijā, Dānijā, Dienvidāfrikā, Taizemē un Latvijā.
MOT ir programma skolēniem dzīvotprasmes apguvei. Tās mērķis ir veidot stipru jaunatni, lai novērstu bulingu, vardarbību, alkohola un narkotiku lietošanu, sociālo atstumtību un no tās izrietošās garīgās veselības problēmas. MOT misija ir veidot atvērtāku, pretimnākošāku un drošāku sabiedrību. MOT programmu veido 12 standartizētu nodarbību cikls 12 – 16 gadus veciem jauniešiem jeb 7.- 9. klašu skolēniem, kas tiek īstenots trīs mācību gadu garumā. Katra nodarbība ilgst aptuveni 2,5 h un ir iekļauta mācību stundu laikā. Programmu pasniedz īpaši izraudzīti un apmācīti MOT treneri. Viņu vidū ir gan skolotāji, gan brīvprātīgie - citu profesiju pārstāvji. MOT trenerus raksturo 4 īpašības: viņi ir dedzīgi, radoši, mūsdienīgi un sirsnīgi.


MOT filozofija


MOT programmas filozofijas pamatā ir 3 universālas cilvēciskās vērtības:
Drosme dzīvot – atļauties sapņot lielus sapņus, būt aizrautīgam, uzdrīkstēties pieņemt izaicinājumus, dzīvot savu dzīvi mērķtiecīgi, atbildīgi un ar prieku;
Drosme rūpēties – ievērot līdzcilvēkus, palīdzēt tiem, kas jūtas vientuļi vai atstumti, nenosodīt, bet interesēties, izprast un akceptēt dažādus apkārtējo cilvēku dzīves aspektus, respektēt;
Drosme pateikt “nē” – atteikties no tām izvēlēm, kas kaitē pašiem vai apkārtējiem, lai pateiktu “jā” kaut kam lielākam un svarīgākam.


MOT treneru vidū ir arī Narvesen komandas pārstāvji, kas atzīst, ka dalība MOT ir gan lieliska pieredze, gan gandarījums strādāt ar jauniešiem – iedvesmot un smelties iedvesmu no viņiem. Un tā sajūta, ka Tu vari kādam palīdzēt, pastāstīt ko jaunu un vērtīgu un vienkārši uzklausīt, tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams.
Katrīne ir ne tikai Narvesen valdes priekšsēdētāja, bet arī MOT Latvija iniciatore, trenere un liela fane. Katrīne par MOT: “MOT pie manis atnāca kā ilgi gaidīts sevis piepildījums. Būt par MOT treneri man nozīmē apzināties, ka neesi perfekts, būt nepārtrauktā kustībā un attīstības ceļā. Tas ir milzu gandarījums, kad, vadot nodarbību, redzu jauniešu mirdzošās acis. Mīlu to sajūtu, kad viņi aizdomājas, atveras un aug. Iedvesmojot citus, pati tieku iedvesmota un bagātināta. Pārstāvot un nesot jauniešiem universālas vērtības, ar tām piepildu arī pati sevi. Kad satieku citus MOT trenerus, apzinos sevī vēl lielāku spēku – ir sajūta, ka esmu kļuvusi par labāku cilvēku.
Ja Tu vari, palīdzēt kļūt stiprākam kaut vienam jaunietim, Tu jau esi palīdzējis pasaulei.
Tā apziņa, ka esi vajadzīgs kādam, ka vari dot – tā ceļ spārnos. Novēlu to piedzīvot ikvienam!”


Vairāk par MOT lasi: https://mot.lv/ 

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā