Bērniem ar invaliditāti trūkst motivācijas: aicina ziedot, lai iedvesmotu

17. Oktobris, 2016
Bērniem ar invaliditāti trūkst motivācijas: aicina ziedot, lai iedvesmotu

Lai bērniem un jauniešiem ar invaliditāti sniegtu trūkstošo iedvesmu un papildus motivāciju būt aktīvākiem, šodien sākas Narvesen un invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons organizētā ziedojumu vākšanas kampaņa Latvija bez robežām. Tās ietvaros tiek vākti līdzekļi, lai bērniem un jauniešiem ar invaliditāti būtu iespēja doties ekskursijās un iepazīt savu dzimteni.

“Ekskursijas un izbraucieni pie dabas ir vienas no patīkamākajām bērnības atmiņām, kad labāk izzini sevi, draugus un pasauli visapkārt. Diemžēl daudziem veselības stāvokļa dēļ ir maz iespēju doties izbraucienos, taču invaliditātei nav jākļūst par šķērsli ceļošanai. Arī jaunieši ar veselības traucējumiem var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un iepazīt Latviju. Mēs, Narvesen, esam pārliecināti, ka ikviens jaunietis ir spējīgs paveikt lielas lietas, un mūsu, kā līdzcilvēku uzdevums ir palīdzēt un iedvesmot panākumiem,” stāsta SIA Narvesen Baltija valdes priekšsēdētāja Katrīne Judovica.

Par saziedotajiem līdzekļiem invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons organizēs ekskursijas dažādos Latvijas reģionos, kam varēs pieteikties jaunieši un bērni ar invaliditāti no visas valsts. Visi ekskursiju maršruti ir vides pieejamības ekspertu pārbaudīti un piemēroti apskatei cilvēkiem ar invaliditāti.

“Starptautisko projektu pieredze rāda, ka bērnu un jauniešu motivācijas un iesaistes līmenis ir kritiski zems. Jaunieši ļoti kūtri iesaistās dažādos starptautiskā un vietējā mēroga projektos, kas varētu būt saistīts arī ar viņu nedrošības sajūtu. Tāpēc šī ziedojumu vākšanas akcija ir iespēja jauniešus iedvesmot un parādīt – viss ir iespējams un invaliditāte nav šķērslis. Jau divus gadus organizējam bezmaksas atpūtas un izglītojošas ekskursijas pieaugušajiem ar invaliditāti. Katram, kurš piedalās, tas ir pasākums, kur satikt senus draugus, iegūt jaunus un rast atbalstu dzīves grūtākajos brīžos. Tās raisa pārdomas par redzēto, sniedz iespēju praksē izmēģināt klasē apgūto, kā arī ir iespēja apmeklēt vēl neredzētas vietas, kas ir kritiski svarīgi jauniešu un bērnu ar invaliditāti attīstībai un integrācijai,” stāsta Ivars Balodis, invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs.

Ziedošanas akcija norisinās no 17. oktobra līdz gada beigām, savukārt ekskursijas tiks rīkotas jau pavasarī. Ziedot ir iespējams visās Narvesen veikala tipa tirdzniecības vietās. Akciju rīko SIA Narvesen Baltija un invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons.

Papildu informācijai:

Juliana Maniševa

Narvesen sabiedrisko attiecību konsultante

Mob.: +371 29784612

E-pasts: juliana@deepwhite.lv

Saņem Narvesen jaunumus savā e-pastā